Úvod Aktuality Čakáreň na očkovanie je otvorená pre ľudí nad 16 rokov

Čakáreň na očkovanie je otvorená pre ľudí nad 16 rokov

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Registrácia do čakárne na očkovanie proti ochoreniu covid-19 je od štvrtka 29. apríla umožnená každému, kto má 16 a viac rokov.

Doteraz bola čakáreň otvorená pre osoby s vekom najmenej 40 rokov lg전자 펌웨어 다운로드. Ľudia v tomto veku dostávajú vakcínu od spoločnosti AstraZeneca. Očkovacie látky od spoločností Pfizer/BionNTech a Moderna sú vyhradené pre ľudí nad 60 rokov Sad song download.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

O otvorení čakárne pre ľudí nad 16 rokov informoval v relácii TV Markíza Na telo plus minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Podľa jeho slov zatiaľ nebude možné vybrať si vakcínu Windows 95 iso download. Potvrdil však, že do konca mája by na Slovensko malo prísť približne milión dávok od konzorcia Pfizer/BioNTech. Taktiež povedal, že prvú dávku niektorej z dostupných očkovacích látok by mohol dostať každý, kto bude mať záujem, do konca júna extraterritorial rights.

Ani po otvorení čakárne pre ľudí nad 16 rokov nerozhoduje rýchlosť registrácie, ale vek a kapacity očkovacích centier.

Vakcíny od konzorcia Pfizer/BioNTech podávajú od začiatku februára zamestnanci Nemocnice A 예스 파일 다운로드. Wintera v priestoroch piešťanskej polikliniky. Z veľkokapacitných centier, ktoré očkujú vakcínou AstraZeneca, to majú obyvatelia Piešťan a okolia najbližšie do Trnavy, Nového Mesta nad Váhom a Trenčína.

Registrácia na očkovanie prebieha na tejto adrese: https://vakcinacia.nczisk.sk/registracia

Text: Martin Palkovič Ilustr. foto: TTSK

REKLAMA