Basketbal: Čajky po zlom výkone vo Viedni utrpeli prvú prehru v CEWL

Štvrtkový zápas vo Viedni Piešťanské Čajky za vydarený rozhodne považovať nemôžu. Piaty zápas Central EuropeWomen League Piešťanky nezvládli a v rakúskej metropole prehrali 65:77 a v základnej skupine stredoeurópskej ligy prvýkrát odchádzali z ihriska, ako porazené. Najbližšie sa piešťanské hráčky predstavia v sobotu 11. februára v Šamoríne, kde nastúpia k prvému kolu nadstavbovej časti extraligy.

Piešťanky od začiatku nepodávali optimálny výkon a hoci po prvej minúte viedli 4:2, ukázalo sa, že to bolo v konečnom zúčtovaní ich jediné vedenie v zápase. Viedenčanky využívali chyby v nedôraznej obrane Čajok a po siedmych minútach viedli o desať bodov 16:6 a po prvej štvrtine 20:10. Čajky sa ani v druhej časti nedokázali zmotoriť a dovolili domácim hráčkam odskočiť na 15 bodov 32:17. Čajkám sa podarilo stiahnuť skóre na osem bodov v 16. minúte, no na polčasovú prestávku šli opäť s desaťbodovým mankom.

Ani po polčase sa piešťanským basketbalistkám nepodarilo s výsledkom nič spraviť a domáce hráčky mali v 36. min dokonca 25 bodový náskok. To sa Čajkám podarilo mierne skorigovať na konečných 77:65. Piešťanky utrpeli prvú prehru v CEWL, no do Final Four môžu stále ísť z prvého miesta. Stačí im budúcu stredu zdolať na domácej palubovke Kvarner Rijeka.

Flying Foxes SVS Post – Piešťanské Čajky 77:65 (20:10, 39:29, 61:45)

Flying Foxes: Riley 26, Weisner 26, Perostiyska 15, Steger 4, Kostov 4 (A. Zderadicka 2, Lichnerova, Rusniakova). Tréner: S. Onuška.

Piešťanské Čajky: Oliver 15, Brown 15, Slamová 12, Oroszová 3, Handy 3 (Dudášová 5, Balážová 5, Páleníková 7). Tréner: M. Pospíšil.

TH: 11/9 – 13/9. Fauly: 15 – 10. Trojky: 4 – 6. Štvrtiny: 20:10, 19:19, 22:16, 16:20.

-Piešťanské Čajky/Foto: archív-