Basketbal: Vedenie Piešťanských Čajok odvolalo trénerku

Vedenie basketbalového klubu Piešťanské Čajky v pondelok (22. marca) odvolalo z pozície hlavnej trénerky Luciu Krč-Turbovú, vzhľadom na jej neúčasť s tímom na víkendovom Slovenskom pohári 2021 z osobných dôvodov. Spolu s ňou končí pri tíme aj jej asistent Martin Sýkora.
Klub im za odvedenú prácu ďakuje a praje všetko dobré do budúcnosti. Vzhľadom na krátkosť času pred stredajším začiatkom play-off Niké Extraligy žien musel klub narýchlo riešiť nové obsadenie trénerského postu.
K vedeniu družstva do konca aktuálnej sezóny bol poverený Tomáš Kačmarik, ktorý sa do Piešťanských Čajok presúva od mládeže z partnerského klubu MBK Stará Turá.

Piešťanské Čajky v nedeľu (21. marca) neuspeli vo finále Slovenského pohára 2021 v Košiciach, keď nestačili na domáce Young Angels Košice, ktorým vo vyrovnanom stretnutí podľahli 61:64.
Finálové stretnutie sa začalo podľa očakávania opatrne, oba tímy si uvedomovali dôležitosť duelu. Prvý kôš z hry prišiel až v 4. minúte, postarala sa o to na košickej strane Jurčenková. Celá úvodná desaťminútovka nepriniesla príliš basketbalovej krásy, tímy zahadzovali strelecké pokusy a robili veľké množstvo chýb. Čajky hrali o čosi lepšie, preto vyhrali napokon túto časť 12:9. V druhej štvrtine pokračoval podobný scenár, hral sa vyrovnaný basketbal a tímy si menili tesné vedenie. Piešťany si kolektívnym poňatím hry vypracovali mierny náskok, dosť im k tomu pomohla Kozákovej trojka s klaksónom, ktorou upravovala na 27:21 po prvom polčase.
Domáce Košice zapli hneď v úvode druhého polčasu, najskôr Drobná potiahla k zmazaniu manka, na čo Jurčenková dostala svoj tím po dlhšom čase do vedenia. Čajky sa ofenzívne na dlhú dobu zasekli, až v koncovke zapli vďaka Martiškovej a Kozákovej. Táto dvojica sa postarala o to, že piešťanské družstvo viedlo po troch štvrtinách najtesnejším možným rozdielom – 40:39. Štvrtá desaťminútovka priniesla z oboch strán patričný boj o prvú trofej v sezóne. Košické „anjelky“ mali väčšiu chuť a lepšiu streľbu, čo ich dostalo do mierneho trháku. Hráčky Piešťan riskovali a to ich držalo do koncovky v hre o víťazstvo. Prišli však chyby a Bohušová napokon sedem sekúnd pred koncom potvrdila pohárový triumf pre Young Angels.
Bronislava Borovičková, generálna manažérka Piešťan: „V prvom rade by som chcela pogratulovať súperovi k víťazstvu. V našom prípade má pre nás aj druhé miesto hodnotu zlata, obrovská poklona našim hráčkam za to, čo predviedli počas týchto dvoch dní. Pre nás sú víťazky a som na nich právom hrdá.“
Slovenský pohár – finále:
Piešťanské Čajky – Young Angels Košice 51:54 (27:21)
Čajky: Martišková 11, Miletičová 10, Hamilton-Carterová a Hašková po 6, MacKayová 5 (Kozáková 8, Kraislová 3, Vandlíková 2, Krajčovičová 0)
Košice: Jurčenková 14, Drobná 13, Balážová 7, Blanárová 5, Bartánusová 3 (Bohušová 8, Virasztóová a Urbanová po 2, Plavnická 0)
TH: 18/12 – 12/10, fauly: 16 – 19, trojky: 5 – 4, rozhodovali: Zubák, Šarišský, Uhrin, štvrtiny: 12:9, 15:12, 13:18, 11:15, bez divákov.

Zdroj: piestanskecajky.sk Foto: Laco Duračka