Connect with us

Novinky

Basketbal: Bližšie k titulu má Ružomberok, Čajky opäť prehrali

Published

on

Reklama
Reklama

V treťom finálovom zápase podľahli Piešťanské Čajky súperkám z MBK Ružomberok na ich palubovke 70:82. Piešťanská basketbalistky tak vo finálovej sérii Niké Extraligy žien prehrávajú 1:2. V stredu 28. apríla v Diplomat aréne majú príležitosť vyrovnať.
„Prišli sme sem jednoznačne lepšie nastavení, ako na prvý finálový zápas. Bolo to v podstate otvorené, polčas sme vyhrali. Tretia štvrtina bola kľúčová a z našej strany slabá. Zase sme nechali Ružomberok príliš dlho hrať svoju hru, dostali sa do laufu a my sme nevedeli prerušiť ich bodovú sériu. Naopak, my sme nevedeli dať dlho kôš. Tam to bol problém, musíme sa naučiť rýchlejšie zastavovať hru Ružomberka. Strieda sa to vo vlnách. Na konci sme sa už nevedeli dotiahnuť,“ zhodnotil zápas tréner Piešťanských Čajok Tomáš Kačmarik.
„V prvom rade veľká gratulácia tímu Ružomberka, asi si zaslúži vyhrať pri pohľade na skóre. Prehra nás veľmi mrzí, ale nedostáva nás to úplne na dno. Na domácej palubovke to máme možnosť vyrovnať. Viem, že sme urobili mnoho chýb. Na stredu sa pripravíme oveľa lepšie, aby mohol piaty zápas rozhodnúť o tom, kto bude majstrom,“ dodala Matea Tadičová, hráčka Piešťanských Čajok.

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 82:70 (12:19, 19:15, 28:18, 23:18,)
Ružomberok: Turudičová a Živaljevičová po 17, Praženicová 13, Enabosiová 12, Stašová 10 (Rusiňáková 7, Havranová 6)
Čajky: Páleniková 22, Tadičová 14, Hamilton-Carterová 10, Hašková 6, Miletičová 5 (Sailerová 6, Kozáková 5, Martišková 2)
TH: 24/20 – 18/12, Fauly: 21 – 22, Trojky: 6 – 6, Rozhodovali: Kúkelčík, Margala, Uhrin, bez divákov.

Zdroj: piestanskecajky.sk / slovakbasket.sk Ilustr. foto: Laco Duračka

Populárne články