Úvod Aktuality 50 eur mesačne a autobusy zadarmo, Trnavská župa motivuje stredoškolákov k duálnemu...

50 eur mesačne a autobusy zadarmo, Trnavská župa motivuje stredoškolákov k duálnemu vzdelávaniu

REKLAMA

Trnavská župa rozvíja systém duálneho vzdelávania a balíkom výhod motivuje študentov svojich stredných škôl, aby sa doň zapojili 킨키 부츠 다운로드. Ide o jedinečnú formu štúdia, ktorá účelne kombinuje získavanie teoretických znalostí s ich aplikáciou v praxi. Študenti si okrem obohatenia svojho životopisu aj zarobia Gomthree masm3. Aktuálne je voľných približne 550 miest u zamestnávateľov.

„Na zapojenie sa do systému duálneho vzdelávania v trnavskej župe motivujeme potenciálnych študentov balíkom výhod. Prváci dostanú na rozbeh mesačné štipendium vo výške 50 eur 귀트영 다운로드. Získajú aj duálnu BUS kartu, s ktorou môžu cestovať po celom kraji prímestskými autobusmi bezplatne až do konca štúdia na strednej škole,“ informoval trnavský župan Jozef Viskupič 오라클 로그인 없이 jdk 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021
PN Taxi

Oproti augustu minulého roka stúpol počet uzatvorených duálnych zmlúv o viac ako tretinu na 155. Počet zapojených škôl sa zvýšil z 20 na 25 a od septembra pribudnú ďalšie OneNote 2019. V priebehu tohto školského roka sa počet zamestnávateľov zapojených do systému duálneho vzdelávania zvýšil zo 169 na 209.

„Teší nás, že napriek prakticky už rok zatvoreným školám a mnohým prevádzkam sa počet prvákov zapojených v systéme duálneho vzdelávania znížil len minimálne, z 271 na 258. Zamestnávateľom, ktorí majú v kontexte pandémie zvýšené náklady, štát refunduje až do 1.000 eur na prváka,“ povedal riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK Stanislav Pravda.

Termín na doručenie prihlášky na vzdelávanie v strednej škole zákonným zástupcom žiaka alebo plnoletým žiakom riaditeľovi základnej školy je do 8. apríla 2021. Trnavská župa ponúka pestrú paletu študijných a učebných odborov na svojich 45 stredných školách. V septembri môžu prijať spolu 3.721 študentov. Oproti prebiehajúcemu školskému roku to je o 154 viac.

Prehľad stredných škôl je dostupný v online brožúre „Kam na strednú“. Viac informácií o školách a zamestnávateľoch v systéme duálneho vzdelávania v trnavskej župe je možné získať na https://www.trnava-vuc.sk/12218-sk/dualne-vzdelavanie, prípadne prostredníctvom obrátenia sa na info.dual@trnava-vuc.sk alebo 033 55 59 425.

Zdroj: Tlačová správa TTSK Ilustr. foto: SOŠ regionálneho rozvoja Rakovice

REKLAMA