Úvod Kultúra Pred Domom umenia budú diskutovať o slovenskej povojnovej architektúre

Pred Domom umenia budú diskutovať o slovenskej povojnovej architektúre

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Ako sa staráme o architektonické dedičstvo modernizmu? Dokážeme uznať hodnoty, ktoré nesú monumentálne stavby postavené za socializmu 에어클래스 다운로드? Diskusia s názvom Dom umenia: Lekcia pre Istropolis sa uskutoční v sobotu 12.9. o 11:00 v Cinematik Bare pred Domom umenia.

Diskutovať s architektkou Líviou Gažovou budú Alexandra Kusá, riaditeľka Slovenskej národnej galérie, Peter Szalay z Oddelenia architektúry SAV a Adam Gajdoš, spoluautor námetu dokumentárnej série o modernej architektúre Ikony, ktorý mal premiéru tento týždeň na RTVS coc.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

„Diskusia je súčasťou našich snáh o propagáciu architektúry budovy Domu umenia a koná sa ako súčasť programu filmového festivalu Cinematik a Dní európskeho kultúrneho dedičstva,“ hovorí Lívia Gažová 카카오톡 백업 다운로드.

V rámci festivalu Cinematik sa uskutočnia ešte ďalšie podujatia zamerané na architektúru.

V piatok a v sobotu o 9:00 prebehnú komentované architektonické prehliadky Domu umenia, ktorý je perlou slovenskej architektúry a jednou z mála brutalistických stavieb na Slovensku zachovaných skoro do posledného detailu 일도리 다운로드.

Vstup na prehliadku je voľný, vyžaduje sa dodržiavanie hygienických nariadení.

V sobotu o 10:00 premietne Dom umenia v rámci festivalu premiéru dokumentárneho seriálu Ikony o autorovi návrhu Domu umenia Ferdinandovi Milučkom Download an earlier version of unity. Vstup na premietanie je na akreditácie festivalu Cinematik.

V galérii Domu umenia prebieha výstava fotografií architektúry študentov VŠVU a profesora Ľuba Stacha s názvom DOFO, ktorá je venovaná 40. výročiu otvorenia Domu umenia.

Facebookové podujatie https://www.facebook.com/events/824631541609645

-ts-

REKLAMA