Úvod Komunálne voľby 2010 Volebné moratórium – zbytočnosť, volebná kampaň – vyhodené peniaze

Volebné moratórium – zbytočnosť, volebná kampaň – vyhodené peniaze

Včera ráno sa začalo volebné moratórium. Podľa zákona o voľbách do orgánov samosprávy obcí: „V čase 48 hodín pred začatím volieb a počas volieb je zakázané v rozhlasovom a televíznom vysielaní, v hromadných informačných prostriedkoch, v budovách, kde sídlia okrskové volebné komisie a v ich bezprostrednom okolí, vysielať alebo zverejňovať informácie o politických stranách a nezávislých kandidátoch v ich prospech alebo v ich neprospech slovom, písmom, zvukom alebo obrazom.“ Podľa toho istého zákona je zakázané vedenie kampane mimo určeného času, čím sa myslí čas mimo predvolebnej kampane, teda 17 dní až 48 hodín pred voľbami 종말의 세라프 자막 다운로드.

Znie to síce pekne, ale sú to len prázdne slová. Príkladom je, že kandidáti na post primátora sa na nás veselo ďalej usmievajú z billboardov a citylightov 가십걸 시즌1 다운로드. Nie som právnik, ale zjavne sú na všetko kľučky a diery v zákonoch a paragrafy pokrútené tak, aby si ich tvorcovia mohli urobiť, čo potrebujú 괌 지도 다운로드. Keď si vezmeme internetové prostredie, online médiá inzerciu kandidátov stiahli, avšak stačí sa prihlásiť na Facebook a už aj na vás „vyskočia“ kampane kandidátov a hneď pod nimi antikampane na ich rivalov 신나는 힙합 다운로드. Polemika, či je to v poriadku, by bola na dlho, ale asi by vyhral argument, že to všetko beží na amerických serveroch, kde žiadne moratórium nie je for you. Tak si kladiem otázku, načo sú zákony, ktoré nie je problém obísť, a keď to náhodou nejde, tak pre istotu neexistuje nikto kto by na ich dodržiavanie dohliadol, a keď by aj existoval, tak zas neexistuje možnosť protizákonné konanie postihnúť vst 다운로드. Pre tieto laické vyjadrenia sa do mňa určite študovaní znalci zákonov pustia a začnú vyťahovať čísla a paragrafy. Budem celkom rád, aspoň sa niečo nové dozviem aj bez dlhého štúdia a čitatelia snáď so mnou 50가지 그림자. Čím viac sa nad touto vecou zamýšľam, stále viac sa utvrdzujem v názore, že volebné moratórium je zbytočné.

REKLAMA
Knebl
Dompek Pizza donaskova sluzba
Sheriff Taxi Piešťany
Chlapci na panvici

Ešte väčšou zbytočnosťou, ba povedal by som priam hlúposťou, je politická reklama a volebná kampaň windows 10 소프트웨어 다운로드. Dôvod prečo si to myslím, je jednoduchý. Všetko niečo stojí, všetko niekto musí zaplatiť, a tým, kto celú túto “srandu“ napokon zaplatí, sú občania 영화 만들기 다운로드. Len naivný človek si môže myslieť, že kandidáti a strany, keď sa dostanú k moci, neprihrávajú “kšefty“ tým, ktorí ich podporili. A to určite štedrejšie, ako boli prostriedky investované do získania pozícií 자소서 다운로드. Neviem, či som dobre čítal, ale nikde som sa vo volebnom zákone nedočítal, že by kandidáti a strany mali povinnosť zverejniť informáciu o tom, koľko ich kampaň stála. Boli by to iste zaujímavé čísla a určite sa na to budeme pýtať. Či sa dočkáme odpovede, ťažko povedať. Podľa mňa by pokojne kandidáti na posty primátorov a poslancov zastupiteľstiev, peniaze, ktoré majú evidentne “navyše“, keď ich môžu investovať do kampane, mohli rovnako pokojne využiť na sociálnejšie účely. Pýtate sa, ako by sa potom mali občania dozvedieť, aké sú ciele a plány kandidátov? No predsa z médií. Ak by všetci kandidáti dostali rovnaký priestor a mohli v médiách (samozrejme zadarmo) prezentovať svoje názory, nemuseli by platiť žiadne kampane. Médiá by tým síce prišli o prostriedky zaplatené za predvolebnú inzerciu, avšak na oplátku by sa im zvýšila čítanosť alebo sledovanosť, pretože ako sme sa presvedčili sami na vlastnej koži, ľudí zaujíma, kto je kto a čo plánuje pre nich urobiť. Pri zvýšenej čítanosti a sledovanosti by zase média mohli získať viac na komerčnej reklame. To by však museli byť slobodné a nepreferovať len názory “svojich vyvolených“.

Autor:  Tomáš Hudcovič

REKLAMA