Úvod Názory Umelý ratan na ústupe

Umelý ratan na ústupe

REKLAMA
Knebl

Keď sa človek po dlhšom čase vráti do Piešťan, vydýchne si. Stíši hlasitosť v slúchadlách a automaticky začne kráčať pomalšie Soaon Odyssey Scale. Sprvu sa nevie nabažiť ich pokojného tempa, „lázeňského“ štýlu života v rytme songov Tota Cotugna. V porovnaní s inými miestami sú tu totiž ľudia, po vzore kúpeľných hostí, na akejsi konštantnej dovolenke rpgxp 다운로드. Kávička, korzo, park, záhradka, bicykel. Priemerná rýchlosť pohybu je dozaista nižšia ako hocikde inde. Piešťany sú liek na nervy.

IMG_5325_resize
Keď však vyprchá nadšenie z pomalého života s nádychom dôchodku, prichádza triezve zistenie: Piešťany sú na tom so zmenami podobne ako reumatickí pacienti s chôdzou sql server 2005 다운로드. Mesto má svoj špecifický kolobeh, každý rok rovnaký, usedený, komfortný. Rovnaké podujatia, témy, problémy sa cyklicky opakujú a neprekvapujú MasterCam x8. Žijeme si tu takpovediac zo zotrvačnosti.

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba
Sheriff Taxi Piešťany
Chlapci na panvici

Napriek tomu sa ale zdá, že sa posúvame ďalej, no iba v maličkostiach. Napríklad v kaviarenskej kultúre Download backtrack 5. Osobne ma teší, že okrem tmavých generických cukrární, všadeprítomných pizzérií a kaviarní so svietiacimi sobmi vo výkladoch sa v poslednom čase objavili v meste slušné podniky narúšajúce piešťanský, zmrzlinovo-veterníkový, stereotyp 윈도우 10 1903 다운로드. Kaviarnici zrejme pochopili, že cez pikolko cesta nevedie a začali miesto exotických názvov prevádzok ponúkať vo svojich nových podnikoch aj inú pridanú hodnotu 8090 가요 다운로드.

Pre niekoho je to kvalitne stvárnený interiér, poctivá zmrzlina, dobrá káva, pohodlný nábytok. Nevidieť na stolíku päť rôznych ponúk džúsikov, ale jeden graficky príjemný nápojový lístok 피트니스 대회 다운로드. Nemať trápny pocit z kvetinovej tapety, umelého bravčového stehna na stene, gramatických chýb v obedovom menu a čašníčok v crocsoch. To, čo ľudia chcú už zjavne dávno nie sú stoličky z falošného ratanu 웹 게임 소스 다운로드.

zuckmann extZaujímavým faktom je aj to, že nové kaviarne začali vznikať na okraji nášho malého korza, čo môže napovedať, že pešia zóna nám už nestačí a okolité priestory majú taktiež veľký potenciál Autocad 2014 free download. Novým kaviarňam sa zjavne darí, a preto by bolo možno načase popremýšľať, či by sa neoplatilo pešiu zónu rozšíriť a podporiť aj iné mestské verejné priestory. Slušných terás a prosperujúcich obchodov nebude v našom dovolenkovom rezorte totiž nikdy dosť, rovnako ako dopytu po vysedávaní.

Lívia Gažová

REKLAMA