Connect with us

Názory

Predpoveď na rok 2014: Pontónový most nebude a Cicutto obháji funkciu

Published

on

Reklama
Reklama

Pokúsili sme sa zostaviť súhrn najdôležitejších udalostí začínajúceho roka a predpovedať aj ich výsledok. Keďže je to niečo ako „veštenie z gule“ a všetko môžu zvrátiť nepredvídateľné udalosti, berte našu predpoveď s rezervou. Presne o rok budeme môcť zhodnotiť, či bolo toto tipovanie správne.

[singlepic id=50533 w= h= float=center]

1.) Primátorské voľby vyhrá Remo Cicutto, ale v zastupiteľstve bude ešte viac nezávislých poslancov. Komunálne voľby by sa mali uskutočniť v závere roka. Ak sa súčasný primátor rozhodne kandidovať, jeho najvážnejším súperom bude prípadný nominant strany Smer-SD. Na základe úspechu v krajských voľbách by to mal byť Miloš Tamajka. Tento súboj bude tesnejší ako v roku 2010, ale funkciu už štvrtýkrát obháji Remo Cicutto.

2.) Do mestského parlamentu, ktorý bude mať po novom už len 21 členov, sa dostane viac nezávislých kandidátov a uvidíme tam aj nové tváre.

Reklama

3.) Najvážnejším rozhodnutím dosluhujúceho mestského zastupiteľstva bude zmena územného plánu. K úprave funkčného využitia pozemkov na území Malej vrbiny, Vážskeho ostrova a v lokalite Heinola nedôjde.

4.) Už na jar dopravu v meste ochromí rekonštrukcia Krajinského mosta. Predpokladáme, že kompetentným sa pravdepodobne nepodarí zabezpečiť náhradné premostenie Váhu a ľudia z oboch strán rieky budú musieť asi dva mesiace využívať cestné premostenia v Hlohovci a Lúke. Treba si pripraviť pevné nervy alebo predčasne odísť na prázdniny, či dovolenku.

5.) Vodiči budú musieť pretrpieť aj opravy ďalších ciest, ktoré má už mesto naplánované. Zima však bude miernejšia ako vlani a bude nás trápiť menej výtlkov. Zrealizujú sa aj ďalšia plánované mestské investície – napríklad osvetlenie na Lide. Pribudnú parkovacie miesta a vznikne projektová dokumentácia na cyklochodníky Bratislavská-Žilinská a Krajinská.

6.) Naopak na posun v riešení bezpečného prepojenia Piešťan a Vrbového sa cyklisti tešiť nemôžu. Neodštartuje stavba Paralympijského centra ani nového kúpaliska. Nenájde sa žiaden súkromný investor, ktorý by mal záujem projekt kúpaliska v mestskom parku realizovať. Vďaka vodnopólistom bude v lete opäť fungovať Eva.

7.) Vyznávačov halových športov však poteší začiatok výstavby basketbalovej haly pri futbalovom štadióne. Pôjde presne podľa plánu a v roku 2015 ju súkromný investor odovzdá samospráve do užívania.

8.) Športovým fanúšikom budú aj naďalej robiť radosť piešťanskí hokejisti, ich presun do rakúskej EBEL sa však neuskutoční.

9.) Piešťany zostanú naďalej mestom kultúrnych a športových podujatí. Milovníci hudby sa môžu tešiť na festivaly Topfest a Grape, ktoré sa ja napriek zvýšenému počtu charterových letov uskutočnia na letisku. O žiadne z doterajších podujatí neprídu ani športovci.

10.) Vďaka predpokladanému ekonomickému rastu príde do Piešťan viac návštevníkov. Slovenské liečebné kúpele Piešťany nezmenia majiteľa a bude sa im dariť lepšie ako v minulých roku. K rozvoju cestovného ruchu však významnou mierou neprispeje Rezort Piešťany – organizácia, ktorá bola za týmto účelom vytvorená.

Text: Martin Palkovič Foto: Mário Petlák

Populárne články