Úvod Názory Nora Slišková: „Toto bude ťažké.“

Nora Slišková: „Toto bude ťažké.“

0
ZDIELAŤ
REKLAMA
Mestska zahrada

TOTO BUDE ŤAŽKÉ. Lebo príde deň, keď podobných názorových vlastizradcov ako ty budú vešať na ulici. Pred pár dňami nám takýto mail prišiel do redakcie v na článok kolegyne o brexite. Samozrejme, s ďalšími nechutnosťami. Nebol prvý a zďaleka ani posledný. A nespomínam to preto, že by ma prekvapil, zarážajúca je rýchlosť stupňovania agresivity a jej tak desivo bezproblémový prienik z virtuálneho sveta do skutočného. Nenávisť zrejmá nielen z takýchto mailov či diskusií na internete začína byť ako norma, vzorec správania, prítomná v spoločnosti. Zastaviť to bude mimoriadne ťažké.

Kto si nahovára, že sa ho toto netýka, mýli sa. Ak existuje dookola sa opakujúci zápas, je to ten s ľudskou nenávisťou, ktorá stojí za všetkým obludným, čo si ľudia kedy navzájom urobili. Jej schopnosť pohlcovať zdravý rozum, dobré inštinkty a šíriť sa je nekonečná. Stačí sa pozerať okolo seba, na medziľudské vzťahy, politiku. Nenávisť sa stáva spoločenským postojom. Extrémizmus legitímnym politickým nástrojom.

REKLAMA
ON Semi 1
ON Semi 2
ON Semi3

Nerobme si ilúzie, fašisti na internete, na ulici, vo vedení BB kraja, v parlamente, to je iba začiatok. Potom príde záver, kto sa nechytá, nech si nalistuje minulosť. Nevyrieši to ani najdokonalejšia legislatíva, ani teoretizovanie, čo ľudí tak fascinuje na zle, a že to určite zvládneme. Čo ak teraz nie?

Čas varovaní je preč, o to horšie je, že odpoveď je zatiaľ chabá.

Nora Slišková, šéfredaktorka denníka Pravda

-Nora Slišková/Publikované so súhlasom – Ale hejt neskryje/Zdroj životopis: /Foto: YouTube.com-

REKLAMA

BEZ KOMENTÁROV

NAPÍSAŤ KOMENTÁR