Connect with us

Názory

Neschopnosť? Možno aj niečo horšie…

Published

on

Reklama
Reklama

Mestské kultúrne stredisko Piešťany, respektíve jeho pracovníci, opäť raz ukázali svoju profesionalitu a kvalitu. V sobotu 3. septembra táto inštitúcia organizuje už siedmy ročník prehliadky neprofesionálnych skupín Rockový úlet. Pri tejto príležitosti vyrobili organizátori „fantastický“ plagát, ktorý ohromí všetkých Piešťancov a určite ich prinúti prísť sa pozrieť na mladých hudobníkov.

[singlepic id=19041 w=320 h=240 float=left]Plagát spravený pravdepodobne vo Worde by na takejto úrovni spracoval aj žiak základnej školy. V MsKS takto pracujú „profesionáli“, ktorým, ak sa nemýlim a pamäť ma neklame, kupovali práve na grafiku a prípravu plagátov špeciálny grafický program a výkonný počítač za niekoľko desiatok tisíc vtedajších korún. Nuž zjavne to bola výborná investícia, keď sa s ním doposiaľ asi nenaučili pracovať a plagáty tvoria v základnom textovom editore. Mimochodom, aj tam sa dá vytvoriť oveľa lepšia kvalita. Jedine, že by sme to nepochopili a MsKS stavilo na netradičnú premyslenú formu propagácie postavenú na tom, že takáto hrôza ľuďom udrie do očí, prečítajú si informácie o koncerte mladých hudobníkov a určite prídu. Veď kto by sa už len pozeral na obyčajný kvalitne spracovaný plagát?

Až komicky v tejto súvislosti vyznieva informácia, že mestské kultúrne stredisko si na niektoré plagáty a pozvánky objednáva služby grafického štúdia, ktorému platí 55 eur za hodinu práce. Za návrh pozvánky, na ktorej grafik pracoval tri hodiny, sú ochotní „tvorcovia piešťanskej kultúry“ zaplatiť pokojne 165 eur. Pritom každý, kto sa pohybuje v grafickej brandži vie, že kvalitné práce sa dajú získať za výrazne nižšie ceny. To, čo v tejto oblasti predvádza MsKS, je očividné nehospodárne nakladanie s finančnými prostriedkami nás všetkých, keďže sa na jeho činnosť skladáme z daní.

Kapely, ktoré budú hrať na Rockovom úlete, sa chcú predviesť pred fanúšikmi. Chcú, aby ich prišlo čo najviac a mohli ukázať, čo je v nich. Taktiež sa im nepozdáva forma propagácie, ktorú zvolili na MsKS. Preto pri facebookovej pozvánke na túto udalosť vznikla diskusia na tému plagát a niektorí iniciatívni mladí spravili vlastné návrhy. Pár ich je veľmi vydarených a v porovnaní s návrhom MsKS sú skoro všetky na úplne inom stupni. Žiaľ tie od MsKS už visia na výlepových plochách.

Reklama

Pozrite sa teda na plagáty, ako by si ich predstavovali účinkujúci a ich priatelia, a hlavne nezabudnite prísť podporiť mladých muzikantov v sobotu 3. septembra od 16-tej do Hudobného pavilónu v mestskom parku.

[singlepic id=19043 w=400 h=400 float=center]

[singlepic id=19040 w=400 h=400 float=center]

[singlepic id=19039 w=400 h=400 float=center]

[singlepic id=19038 w=400 h=400 float=center]

[singlepic id=19042 w=400 h=400 float=center]

Autor: Tomáš Hudcovič

 

Populárne články