Úvod Názory Janette Maziniová Motlová: Kto nezažil, nevie. Kto nechce vidieť, neuvidí…

Janette Maziniová Motlová: Kto nezažil, nevie. Kto nechce vidieť, neuvidí…

„Vieš čo? Veď nemusíš hovoriť, že si Rómka! Povedz, že si Španielka alebo Egypťanka. Ľudia ti to uveria a budeš mať po problémoch…“

Kto nezažil, ťažko si dokáže predstaviť, ako ma vedia takéto slová vytočiť 두둥실 내 새끼 다운로드. Nahnevať tak, že sa mi chce kričať a plakať súčasne.

REKLAMA
Chlapci na panvici
Dompek Pizza donaskova sluzba
Sheriff Taxi Piešťany
Knebl

Najmä, ak to počúvajú aj moje deti. Ak na mňa spýtavo hľadia a v očiach im čítam slová PREČO, mami 미니언 즈 파라다이스 다운로드? Prečo sa máme „hrať“ na niekoho iného, keď sme slušní?

Kto nezažil, nevie. Nevie, aké ťažké je na toto odpovedať. Aké ťažké je vysvetliť svojmu dieťaťu, že to nie je o ňom, ale o tých naokolo 히오스 백그라운드 다운로드. O tých, čo súdia bez toho, aby poznali. O tých, čo sa radšej skryjú za slovo ALE, len aby sa nemuseli postaviť tvárou tvár svojim predsudkom 넥서스5x 유심 다운로드.

Kto nezažil, nevie. A nepozná, ako bolestivé je hľadieť svojim deťom do tváre a vidieť tam strach… Strach z toho, že ľudia nebudú chcieť vidieť, akí naozaj sú 다음 동영상 다운로드. Že nebudú chcieť poznať, o čom snívajú, čomu veria, akým životom žijú.

Kto nezažil, nevie. A necíti, ako veľmi mi stíska srdce, keď počujem svoje dieťa povedať: „Mami, má zmysel študovať 범죄 도시 다운로드? Bude niekto vôbec stáť o to, čo viem?“

Kto nezažil, nevie… A verí, že je to inak a toto naokolo je len zbytočná hystéria.

Kto zažil, vie 요리인류 키친 다운로드. Vie, že nelukratívna farba pokožky sa v našej krajine neodpúšťa.

A žiaľ, ani neprehliada…

 

Janette Maziniová Motlová je zakladateľka a prvá riaditeľka Rómskeho inštitútu Go Program Zen. Na poste riaditeľky pôsobila do apríla 2008, do roku 2013 bola externou koordinátorkou programov podpory a rozvoja vzdelávania rómskych detí a mládeže, dobrovoľníkov a pracovníkov s rómskymi deťmi a mládežou (Veľký brat/Veľká sestra (Big B/S)) spss 한글판 다운로드. Vyštudovala sociálnu prácu, v rokoch 1999-2005 pôsobila v oblasti inklúzie rómskych detí a mládeže prostredníctvom neformálneho vzdelávania lease agreement. V roku 2006 -2007 pôsobila na Úrade splnomocnenkyne vlády SR pre rómske komunity ako odborná poradkyňa pre oblasť rozvoja kvality práce s rómskymi deťmi a mládežou. V tomto období manažovala národnú časť celoeurópskej mládežníckej kampane za ľudské práva, rozmanitosť a participáciu Každý iný – všetci rovní (All Different – All Equal). V rokoch 2008 – 2013 pôsobila ako manažérka pre oblasť vzdelávania mládeže pre IUVENTU – Slovenský inštitút mládeže. Zameriava sa na metodickú, konzultáčnú a školiacu stretégiu práce s mládežou.

-Janette Maziniová Motlová/Publikované so súhlasom – Ale hejt neskryje/Zdroj životopis: romainstitute.sk/Foto: facebook Janette Maziniová Motlová-

REKLAMA