Úvod Názory Cyklisti všedného dňa

Cyklisti všedného dňa

REKLAMA
GM Dental Zubar

Počas môjho života v zahraničí ma dvakrát, idúc na bicykli, zrazilo auto. Nič sa mi nestalo, dostala som iba vynadané do hlúpych blondýn 포레스트검프 다운로드. Naučená z domu, asi som nebola na ceste až tak obozretná. Piešťanský štýl jazdy sa inde nevypláca, vodiči o kúpeľných móresoch nechyrujú a na cyklistov nie sú vôbec zvyknutí Got downloaded. Trúbili alebo jazdili príliš blízko, nedali mi prednosť pri odbočovaní.

Vtedy ma pochytil pocit, aký doma nikdy nemám, strach z bicyklovania Versacek. Bála som sa chodiť bicyklom po ceste, pozor som si dávala i na chodníku. Pochopila som tých metropolitných trapákov v neónových vestách. Veď niekedy je to o život Windows Subscribers. Miesto plážového piešťanského cyklotempa som teda jazdila brzda-plyn, celý čas v strehu a strachom v očiach.

REKLAMA
Knebl
Chlapci na panvici
Dompek Pizza donaskova sluzba
Sheriff Taxi Piešťany

 

Veru, už to nebolo moje malé mesto, smutne som konštatovala, jazdiť je tu veru nebezpečné sentence. Neohľaduplní vodiči a ešte aj cyklotrasy nepriateľské, často nepokračovali, nemali logiku, žiadne plynulé zjazdy z chodníkov, len „au“ na každom prechode 막돼먹은 영애씨 다운로드. Po príchode domov, som sa opäť s potešením z polo-profi závodníčky zaradila medzi cyklistov všedného dňa. Tých s kabeláma, ladne nasadajúce babičky, jazdiacich v protismere aj klebetiace dvojice na Teplickej Lee Kun-chul's Good Morning Pops.Zvláštne, rovnako ako prílb a reflexných viest, aj kolízii je v našom meste minimum Imodio Language Pack. U nás už dávno funguje to, o čo sa v iných mestách snažia: pohodové jazdenie, prirodzené, bez nákladných prostriedkov. Rešpekt musí mať každý strana; chodci, vodiči aj cyklisti – v zdieľanom, neoznačenom priestore na seba jednoducho musia brať ohľad web page Excel. Jedinečnosť Piešťan spočíva v tom, že to ide samo od seba, bez výrazných zákazov a príkazov.

Až tak, že začínam rozmýšľať, či treba napriek tomu zavádzať opatrenia, ako v mestách, kde sa cyklistika len umelo podporuje Sharebox download. Či je prínosné v rámci Piešťan vôbec budovať dokonalé cyklo-diaľnice a segregovať mestských cyklistov za určitú čiaru na krajnici, alebo vyčleňovať zóny úplne bez cyklistov. Neurčitý pohyb je možno lepším motivátorom na obozretnosť ako značka pozor cyklisti.

Lívia Gažová, foto: archív PNky

REKLAMA