Connect with us

Koktail

Karol Kevan sa chce dožiť stovky a napísať knihu – recept ako na to

Published

on

Reklama
Reklama

Desať otužilcov z Nového Mesta nad Váhom a z Piešťan prišlo v nedeľu 13. februára osláviť 87. narodeniny najstaršieho slovenského otužilca Karola Kevana. Ten si s nimi tento raz nezaplával, [singlepic id=9798 w=320 h=240 float=left]pretože pred časom absolvoval operáciu oka a to momentálne nesmie prísť do kontaktu so znečistenou vodou. Oslávenec sa však prezliekol do plaviek, ako kedy bolo horúce leto a aspoň sa poprechádzal po brehu Váhu a povzbudil mladších kolegov.

Otužilci medzi, ktorými bola aj jedna žena, vstúpili vo vôd Váhu s teplotou 2 stupne Celzia pri výletnej lodi pri Kolonádovom moste. Poplávali si približne 5 minút a z vody vyliezli na úrovni hotela Magnólia. Spravili si spoločnú fotografiu s oslávencom a išli sa prezliecť. Len jednému sa z vody akosi nechcelo. Šesťdesiatštyriročný Jiří Gurňák z Nového Mesta nad Váhom strávil v studenej vode 10 minút. [singlepic id=9809 w=320 h=240 float=right]Prezradil nám, že to nebolo až tak veľa. Vraj už má na svojom konte aj 22 minútový pobyt v ľadovej vode. Vďaka otužovaniu nepozná choroby ako prechladnutie, či chrípka.

Karol Kevan na brehu Váhu vtipkoval a vysvetľoval, prečo sa plávanie volá Kevanova stovka. Chce sa vraj dožiť sto rokov a v tomto veku napísať recept – knihu ako to dosiahol. Smial sa tiež na tom, že predčasom médiami preletela informácia, že storočný atlét zabehol sto metrov za 30 sekúnd, tak prečo by storočný Kevan nemohol plávať v ľadovej vode a písať o tom knihu.

[nggallery id=476]

Reklama

Text a foto: Tomáš Hudcovič

Populárne články