Úvod Novinky Blog Petra Benka: Za husárom na kolesi

Blog Petra Benka: Za husárom na kolesi

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Neviem, kde sa mi to v hlave zjavilo, ale zatúžil som si skontroluvat jako je na tom Važská cyklomagistrála. Čárečka cyklotrasová na mape smerom na juh je v kuse, tak som bol zvedavý jako to je v skutočnosti. Zrodil sa plán prejsť na kolesi z Piešťan až do Komárna. Podla kvality nápadu to hneď od začiatku ukazovalo, že pojdem sám, šak gde by sa taký druhý aj našol svg 이미지 다운로드. Vychádzalo to tak na 120 km. Aj to tak bolo. Do Komárna som išiel na kolesi odtiaľ vlakom, najprv do Bratislavy a potom domov.

7.5.2018 – vyberám deň, keď by nemalo byť vo vlakoch plno, aby som nezostal niekde v Komárne aj s kolesom, ja som chcel byt večer doma.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

05:00 Sadám na koleso a vyrážam, okolo Sĺňavy ráno neskutočná paráda. Drahovce cez most železný na ľavú stranu kanála po asfalte v pohode 윈도우 curl 다운로드. Prichádzam do Maduníc, prechádzam cez most na pravú stranu kanála a potom po sekacej betónke po Hlohovecký hučák a ďalej po cestičke v tráve k železničnému mostu Hlohovec, ostávam na pravej strane a potiahnem ešte k cestnému mostu. Prestávečka, raňaječky z cyklotašiek. Po Hlohovec zjazdné aj keď asfalt od Maduníc som nestretol.

Madunice na Hlohovec

07:00 vyrážam z Hlohovca napapaný smer Sereď po trasláckom vale, ubitý štrk trase stále silnejšie hd 영화 다운로드. Za Zelenicami to vzdávam, už som vytrasený jako Detva (voľakedy to boli cigaretle bez filtra a tak sa vedeli dlhším nosením vytrást). Idem na cestu č.1320. Tu sa teda necítim moc komfortne, premávka dosť silná. Ťahám medzi autami až do Horného Čepeňa, kde začína asfaltová cyklotrasa.

Hlohovec most
Hlohovec pri bývalom moste Márie Terézie

07:30 Horný Čepeň – severná časť Serede, konečne bez áut, krátke občerstvenie – tri glgy vody a jedna Hašlerka 매도소녀 다운로드. Som na začiatku cyklotrasy teda nový asfaltový chodník pre cyklistov a korčuliarov úsek Čepen – Sereď. Len neviem dokedy sa korčuliari budú z chodníka tešiť. Na svoj vek mi príde miestami dosť hrbatý, v každom prípade bezpečný a aj pohodlný. Ale ide sa, cez Sereď prebehnem a asfaltová cyklotrasa pokračuje aj okolo vodnej nádrže Králová prakticky skoro až po Šaľu po asfaltke 첵 무료 다운로드. Príjemný úsek cesty okolo vody. Toto bolo parádne.

Horný Čepeň
Sereď
Dolná Streda
Okolo Královej

09:30 som v Šali za mostom, posedím na lavičke, napijem sa vody a vycumlám cukrík z Lídla – echte eukalyptus. Asfaltka končí ide traslavý štrk po Vážskej hrádzi. Tabuľky o cyklotrase sú, ale na hrádzi ani šáhnuté.

Šaľa
Šaľa Trnosek

10:00 pokračujem dalej aj ked natrása, vydržím to ešte tak polhodku, prechádzam cez želenicu, Hetméň 언차티드3 다운로드. Tak píšu na cedulkách aj keď na vale neviem zistiť, čo to je. Po chvíli to vzdávam, to už je o zdravie a peši vedla koleska by som do Komárna len tak lahko nedošiel. Idem zase na cestu. Tu to fakt po Vážskej cyklomagistrále nestojí ani fajku močky. Cesta č. 573. Silnejšia prevádzka na ceste, síce asfalt, ale komfort to nie 마스터캠 x9 다운로드. Jedine, že kilometre ubiehajú. Prechádzam obcami a kde sa dá idem skúšať vrátiť sa na val, ale slepá rana. Po Kolárovo neni šanca. Cedulky sú pekné nové (iste aj Nitriansky kraj čosik stáli), ale na val neni šáhnuté, nevydalo. Skúšam aj v Nedede aj vo Vlčanoch furt to isté, novučké cedulky a tráva po pás.

Hetméň
Šaľa Vlčany
Vlčany
Neded
Neded Tosánske

11:00 Dedina mládeže, taký fajin nadpis, no nezastav sa Wizard of Legends. Reštika mierne ladená do country, sympatické paničky, na jedenie nič, takže len kofola, káva, kus reči a tak viem ako dalej. Na val skúšat netreba, normálka po ceste až do Kolárova k plávajúcemu vodnému mlynu. Tak dávam mierne hladný.

11.30 Kolárovo, oddych pri vodnom mlyne, posedenie na lavičke, napiť sa, jest sa nič neukazuje. Štartujem po parádnej širokej asfaltke len pre peších, korčuliarov a samo bicyklistov smer Komárno Download Alder Friends.

Kollárovo
Kollárovo – Komárno

13:00 som 10 kilometrov od Komárna, trocha dost som aj utahaný, teda už jak hovado. Spomalujem častejšie pauzujem, cesta perfektná, všetci ma predbiehajú, som spokojný toto už dám.

13:45 doviedol som Váh z Piešťan do Dunaja 카라 큐피드 다운로드. Vagus sa vlieva do veltoku velice impozantne.

Komárno ústie Váhu

14:00 som na námestí generála Klapku a dávam diváka na husárskom pochode. Otvoria sa dverká na veži, husár dvihne trubku a repráky to odtrúbia. Super, Komárnu ten nápad s husárom závidím. Mrknem ešte európske námestie, skočím na chvílku do Maďarska, lebo sa mi zdá, že bez jazdy po Alžbetinom moste by to nebolo komplet, konečne dávam masívnu porciu v reštike.

Komárno Námestie generála Klapku
Komárno Alžbetin most

15:30 už som na stanici kupujem lístek a nasadám na Regiojet do Bratislavy. Cestujúcich pribúda aj tých s koleskami, celkom dobrá tlačenica s koleskami. Kecáme s ostanými cyklistami o kadečom a blížime sa k domovu. V Blave na hlavnem to prehodím do rýchlika a okolo 19:00 som doma.

Na záver: trochu bláznivý nápad, neopakujte po mne nestojí to zato. Príliš veliký kus je to po ceste. Dlho som to kvôli tomu ani nenapísal, ale zase je to aspoň nejaká informácia, aby sa vedelo. Fakt skúste radšej niečo iné. Penáze, z ktorých vyjdú len nové cedulky cyklotrasu z trávy po pás neurobia. Ale od Kolárova je to paráda a ten husár v Komárne to treba videt naživo.

Peter Benko

REKLAMA