Úvod Blogy Blog Lucie Drábikovej: Nebojme sa, ale nestrkajme hlavy do piesku

Blog Lucie Drábikovej: Nebojme sa, ale nestrkajme hlavy do piesku

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Počas posledných pár dní preletelo médiami aj Facebookom niekoľko upozornení na nebezpečnú hru Modrá veľryba, ktorá psychicky manipuluje deti a mladých ľudí, až ich dovedie k samovražde Download the car game. Informácie prichádzajú z Ruska, ale aj moji známi, pracujúci v oblasti psychologickej pomoci mladým ľuďom, potvrdzujú výskyt tejto hry na Slovensku 윈도우 공식 다운로드. Nie som zástanca zákazov internetu a počítača. Nechcem šíriť strach. Uvedomujem si však potrebu zvýšiť opatrnosť.

Čo sa týka samovražedných a inak deštruktívnych hier, žiaľ, referovali o nich viacerí odborníci aj na konferencii, ktorej som sa pred pár rokmi zúčastnila coreavc 코덱. Táto nie je jediná. Sú aj hry navádzajúce na násilie voči iným. Psychická manipulácia zraniteľných skupín ľudí je častá zo strany siekt, tvorcov rôznych hier aj výrobcov ps3 gta5 다운로드. Aká je prevencia? Ako ochrániť svoje deti?

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Keď som pred rokmi pracovala ako konzultantka na Linke detskej istoty, veľkým problémom klientov bola malá, alebo aj takmer žiadna komunikácia a záujem zo strany rodičov Youtube 360. Išlo o to, že rodičia nemali čas, nechceli počúvať svoje deti, nezaujímali sa o ich prežívanie, túžby, obavy alebo to bagatelizovali. Viac času dokázali venovať televízii 크롬 xhr 다운로드. Nedostatok opory v rodine a nezáujem je to, čo potom motivuje deti nachádzať svoje miesto v partii, v zvláštnych hrách, na sociálnych sietiach slideshare ppt. Niekedy sú to signály o volaní o pomoc.

Prevenciou je zmysluplné a hodnotné trávenie voľného času a zdravé kamarátstva. Môžu to byť krúžky, športové aktivity, skauting, deti z veriacich rodín poznajú spoločenstvá Download adt bundle. Je dobré poznať kamarátov detí a najlepšie aj ich rodiny. Tým, ako trávime čas my rodičia, tiež dávame príklad svojim deťom a vedieme ich k hodnotám, ktoré sami žijeme Download alt-phone shim. Či už je to konzum, pohodlie alebo naopak budovanie vzťahov, šport, pomoc druhým.

Čo môžem ako rodič urobiť, je to, že budem svojim deťom venovať pozornosť a budem brať vážne to, čo povedia Download chacha 2 together. Môže to byť deštruktívna hra, vyvolávanie duchov na škole (napr. hra Charlie) a následné strachy z toho, výsmech spolužiakov, pochybnosti o sebe. Mali by sme vedieť, na akých stránkach a sociálnych sietiach sa naše deti pohybujú a čo tam robia. Nebuďme slepí ani voči signálom, ktoré od detí dostaneme ohľadom ich kamarátov, spolužiakov. V prípade informácií o tejto alebo inej nebezpečnej hre sa môžete poradiť u psychológa, napr. aj na internetovej poradni pre mladých IPČKO.SK alebo sa obrátiť na políciu.

Viac informácií (doplnené):

Internetová poradňa pre mladých – IPČKO.SK, aj na Facebooku

Modrá velryba? Obyčajný podvod! www.e-bezpeci.cz

pluska.sk: Zastavte modrú veľrybu!…

manmagazin.sk: Nebezpečná Modrá veľryba dorazila na Slovensko.

funmagazin.sk:  MODRÁ VEĽRYBA: Získali sme všetkých 50 príkazov a autentický chat!

-Lucia Drábiková/Foto: pixabay.com-

REKLAMA