Úvod Blogy Blog Lucie Drábikovej: Čo ponúkneme deťom – šport, umenie, skauting alebo krčmu...

Blog Lucie Drábikovej: Čo ponúkneme deťom – šport, umenie, skauting alebo krčmu a monitor?

REKLAMA
Anna bal 2021

Na pnky som začala písať pred viac ako rokom. Boli to blogy o tom, ako som opatrovala babičku (opustila nás v júli tohto roku), neskôr ma na nohy postavilo riziko zlikvidovania letiska 기생수 파트1 자막 다운로드. O letisku sa vynárajú alarmujúce novinky, ako ste iste zachytili. V tomto príspevku pár slov tak osobnejšie ohľadom jednej z mojich srdcových tém.  Mám radosť z mimoškolských aktivít našich detí 신서유기 6 3화 다운로드. Staršia dcéra aj syn majú niekoľko krúžkov, športových aj výtvarku. Syn sa práve vrátil zo svojho prvého turnaja vo florbale. Skauting má špeciálne miesto už niekoľko rokov our story. Priateľstvá, výlety, tábory, dobrá kondička, to sú len niektoré bonusy.

Osobne som nemala to šťastie to v detstve zažiť 오라클 xe 다운로드. Na základnej škole som patrila medzi „kocky“. Druhý stupeň som absolvovala v matematickej triede, kde sme boli len štyri dievčatá. Najviac času som venovala čítaniu kníh a kresleniu Download Albata. Športu veľmi nie, keďže ťažká astma to nedovoľovala. Maximálne sme chodievali na menšie turistiky. Na gymnáziu pár ľudí inklinovalo k umeniu, niektorí ležali v knihách, niektorí pravidelne športovali 드라스틱 포켓몬스터 화이트2 다운로드. Zvyšok nás chodieval po krčmách a diskotékach. Vrátane mňa. Rolu vo výbere aktivít zohrával nielen príklad z domu, ale aj aktívnosť rodičov v manažovaní voľného času detí 후레자식 다운로드. Návyky a smerovanie však boli viacmenej jasné už od základnej školy. Na vysokej škole som sa pokúsila nakopnúť. Chodievala  som do lodenice, začala som bicyklovať a lietať na kolieskových korčuliach 즐거운 사라 다운로드. Tie majú teraz pauzu, hoci verím, že sa k nim vrátim. Mojím najčastejším športom je šoférovanie a ťukanie do klávesnice počítača :)

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger
Dompek Pizza 2021

Keď tak uvažujem nad tým, ako rýchlo mi deti rastú, uvedomujem si jeden veľký rozdiel oproti môjmu detstvu, aj im trochu závidím 고스트 11.5 다운로드. V dospelosti je už ťažšie začínať s pravidelným športovaním. Naše deti majú v Piešťanoch výborné možnosti. Neočakávam od vlastných potomkov športovú kariéru, na to treba asi gény 소스 세이프 2005 다운로드.

Jedna vec je príklad a vedenie z domu. Druhá vec sú možnosti. Myslím tým organizácie, kluby, krúžky. A najmä ľudia, ktorí majú pre tieto aktivity otvorené srdce. Veľmi si ich vážim. Nebudem menovať, nerada by som niekoho zabudla, ale som veľmi vďačná vedúcim zo skautingu, rehoľným sestričkám, učiteľom na ZUŠkách a športovým trénerom za veľký kus práce a ich nasadenie. To nie je veľmi ocenené. Finančne vôbec a niekedy ani tak ľudsky. Môžem porovnať moje detstvo bez takýchto skúseností a to, že moje deti tieto skúsenosti majú. Možno tie naše deti potrebujú vyskúšať viacero aktivít, kým sa nájdu, ale je dobré, ak majú takúto možnosť. O to viac, že deti v súčasnosti trávia omnoho viac času pred rôznymi monitormi.

Veľmi mi záleží na tom, aby kraj v spolupráci s mestami a obcami systematicky a efektívne podporoval organizácie a kluby, ktoré sa venujú rozvoju detí a mládeže, ich talentov, osobností a medziľudských vzťahov. Okrem toho, zmysluplné trávenie voľného času predstavuje účinnú prevenciu kriminality, vandalizmu a závislostí. Lebo aj o tom je skauting, umenie a športy.  Som presvedčená, že toto je oblasť, kde má zmysel investovať úsilie i financie. Krčmy, povaľovanie sa doma alebo sedenie pred monitorom takúto pridanú hodnotu neponúkajú.

Lucia Drábiková

REKLAMA