Úvod Blogy Adam Rehák Blog Adama Reháka: Uhrovec – zrúcanina hradu pri rodisku Ľudovíta Štúra

Blog Adama Reháka: Uhrovec – zrúcanina hradu pri rodisku Ľudovíta Štúra

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Opäť prichádzam s tipom na výlet za poznávaním slovenských krás. Tentokrát som s kamarátkou zavítal do okresu Bánovce nad Bebravou, kde ma čakal ďalší skvelý výlet Go free download. Uhrovec je dedinka známa hlavne tým, že je to rodisko Ľudovíta Štúra, málokto ale asi vedel, že sa v jeho blízkosti nachádza pomerne veľký hrad 디시클리너 다운로드.

Cesta k hradu

Hrad sa nenachádza priamo v dedine Uhrovec, ale vo vedľajšej dedine s názvom Uhrovské Podhradie Tupe. Autom sme sa dostali na improvizované parkovisko, ktoré je dobre označené, takže ho ľahko nájdete. Pri parkovisku je hneď označník, ktorý nám ukazuje smer cesty a odhadovaný čas na 50 minút 에쒸비 전권 다운로드. Vyrážame teda po štrkovej ceste do lesa a hneď po pár stoviek metrov si všímame, ako je okolie vhodné aj pre stanovanie či zábavu s deťmi na peknej rozľahlej lúke pri lese Download Blue Manto. My samozrejme pokračujeme lesom  a teda prechádzkou v príjemnom prírodnom chládku. Cesta je široká, kľukatá, výborne schodná čiže žiadna “makačka“, iba príjemná prechádzka 쇼미더머니4 거북선 다운로드. Za necelú hodinku sa teda dostávame k hradu.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi

Hrad

Hneď pred hradom vidno, že prechádza rozsiahlou rekonštrukciou. Do hradu sa vstupuje dreveným mostom popod hlavnú hradnú bránu, vedľa ktorej je strážna veža Download Cairo. Bránou sa dostávame do spodnej časti. Tá pôsobí zatiaľ iba ako prechod do hlavného nádvoria. Už tu však možno badať rekonštrukčné práce na múroch vonkajšieho opevnenia hradu 일시정지 다운로드.

Po improvizovaných schodíkoch a ďalším mostíkom prechádzame teda na hlavné nádvorie 몬헌 월드 pc 다운로드. Tu vidieť rekonštrukčné práce naplno, všade veľa kameňa a iného materiálu. Doskami obšalované vchody, múry, okná pripravené na renováciu 점프맵 다운로드. Nádvorie nie je veľmi veľké, skôr obsahuje viacero miestností kam sa dá pozrieť, a teda aj nádherné výhľady do takmer každej svetovej strany.

Okrem iného tvoria ochranu pred horúcim počasím, alebo náhodným dažďom. Jedna z miestností tvorí aj mini múzeum hradu kde sa dá kúpiť suvenír. Je možné si zakúpiť aj nejaký ten nealkoholický nápoj a dokonca je možnosť tam prenocovať. Milým doplnkom je staré a pekne zachované delo. Prešli sme si teda pomaly hrad, pofotili všetko čo sa dá aj na prípadné porovnávanie o niekoľko rokov, keď hrad bude mať určite iný výzor. Z fotiek bude možno hrad na vás pôsobiť ako stavenisko, ale určite sa oplatí ho navštíviť. Je to veľmi pekná odmena za takmer hodinovú prechádzku lesom.

REKLAMA