Úvod Blogy Adam Rehák Katarínka – zrúcanina stredovekého kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej

Katarínka – zrúcanina stredovekého kláštora sv. Kataríny Alexandrijskej

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Počasie a rušenie obmedzení ma začiatkom júna vylákali na miesto, kde som bol naposledy pred pár rokmi a mal som chuť sa sem vrátiť 이상한사람 다운로드. Dnes bude blog o síce celkom známom mieste, ale v mojej zbierke blogov mi chýbalo.

Cesta na Katarínku

Na Katarínku sa dá ísť viacerými cestami gx works2 32bit. Ide o to, či chcete krátku prechádzku alebo aj malý nenáročný výlet lesom. V prvom prípade stačí odbočiť k zrúcanine z hlavnej cesty medzi obcami Dechtice a Naháč, kam vás navedie aj dopravná značka Yesfile cartoon. Ja som však túžil po výlete lesom, hlavne cez poobedné slniečko. Takže som zašiel do obce Naháč. Stačí odbočiť na prvej odbočke vpravo a odstaviť auto pri dome Juraja Fándlyho JumpForce. Odtiaľ treba ísť opäť vpravo po cestičke smerom k lesu až prídete k turistickej značke, ktorá vás už navedie na lesnú cestičku ku Katarínke Protect country downloads. Cesta je veľmi príjemná, chodník je upravený, spevnený a vyčistený. Drvivú väčšinu sa ide po rovinke, len pár stoviek metrov pred Katarínkou sa stúpa do kopca.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi


Katarínka

Hneď ako vyjdete z lesa sa vám pred očami objaví najväčšia „atrakcia“ Katarínky, a to kostol s 30 metrovou vežou. Celé okolie Katarínky je však nádherné. Všade je čisto, pokosená tráva, na ktorej sa dá urobiť piknik. Ohnisko, kde sa dá opekať. Je vidno, že sa tu o to dobrovoľníci starajú. Mimochodom, vďaka nim sa to tu obnovilo a obnovuje už roky a je po nich vidno kus práce.

Okrem kostola sa tu dá pochodiť vlastne po všetkých miestach bývalého kláštora. Sú tu osadené aj info tabule o kláštore a jeho obnove. Ako som už spomínal , najväčšou atrakciou je kostol s vežou, na ktorú sa dá aj vyjsť a užiť si neuveriteľný výhľad.

Treba byť však trpezlivý, lebo sa tam chodí po skupinkách s časovým obmedzením. Stojí to samozrejme za to. Spolu s vami ide hore aj dobrovoľník, ktorý vám na každom podlaží povie niečo viac k histórii. Na záver sa dá kúpiť nejaký ten suvenír za dobrovoľný resp. odporúčaný príspevok. U mňa ako vždy vyhrala magnetka.

-ar-

REKLAMA