REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Prichádzam s prvým blogom v tomto roku, ktorým štartujem svoju tretiu sezónu blogovania o krásach Slovenska node.js 이미지 다운로드. Dnes netradične píšem o meste, ktoré sa stáva pre mňa tradíciou na Bielu sobotu. Navštívil som ho s partiou priateľov v tento deň už štvrtýkrát a keďže sa mi Skalica páči rozhodol som sa, priblížiť ju  aj vám ShowAppStore.

Baťov kanál

Naša prvá zastávka sa nenachádza priamo v Skalici, ale kúsok za ňou smerom na hranice s Českou republikou 유튜브 프리 다운로드. Prichádzame sem viac menej zo zvedavosti a preto, že je tu relatívny kľud. Ide sa sem po úzkej asfaltovej cestičke, na ktorú odbočíte doľava asi 300 m za tabuľou ukončenia Skalice 제이 쿼리 다운로드. Dostávame sa na malé parkovisko, na ktorom sa nachádza malé detské ihrisko, workoutové ihrisko a drevenica s terasou a barom. Po schodíkoch sa dostávame na val kde vidíme prístav s pár malými loďami Peview. Kanál sa oficiálne otvára 1. mája takže sa len prejdeme po vale k rieke Morava (asi 15 minút chôdze). Vrátime sa späť na parkovisko, kde sa dá príjemne posedieť pod malým prístreškom, kde si dávame olovrant a hor sa do Skalice 트리오브세이비어 그리드 다운로드.

REKLAMA
Buenos pizza  burger
PN Taxi


Skalica

Prichádzame do mesta a zamierime rovno do centra na Potočnú ulicu, kde sa nachádza krásna lipová alej s chodníkom a možnosťou bezplatne zaparkovať modern talking. Hneď na prvý dojem pôsobí mesto pekne a čisto. Celý výlet po meste nás v tomto dojme len utvrdzuje a naozaj je Skalica aj v tomto ohľade krásne malé mesto na Slovensku Sony Vegas 14. Keďže je biela sobota navštívime na chvíľku aj dva pekné kostoly.


Kostol najsvätejšej trojice

Prvým je kostol, ktorý sa nachádza hneď na Potočnej ulici, kde parkujeme autá Rayman Forever. Nie je veľký, ale vynahrádza to svojou krásou vo vnútri. Poobzeráme si teda jeho útroby, pokloníme sa pred hrobom Ježiša a ideme von.

Kostol sv 킬러 분식 다운로드. Michala Archanjela

Prechádzame po chodníku na malé námestie kde sa nachádza druhý kostol, ktorý navštevujeme a ideme sa pokloniť. Takisto pekný kostol s krásnym oltárom.


Skalická rotunda a kalvária

Od kostolov sa presúvame na druhý koniec centra Skalice k Rotunde sv. Juraja. Z nej už vidno aj kopček, na ktorom sa nachádza kalvária. Pod rotundou sa ešte nachádza bohužiaľ neupravený židovský cintorín, ktorý trocha kazí dojem.


Prejdeme cez cestu a pomaly zdolávame asi 30 schodov a ocitáme sa na malom kopčeku, kde sa nachádza Skalická kalvária. Odtiaľto sa nám naskytá pohľad na prakticky celú Skalicu. Pri dobrom uhle napočítate všetkých 6 kostolných veží. Chvíľu teda ešte posedíme na jarnej tráve a vychutnávame príjemné slnečné lúče.

Vinotéka u Františkánov

Naša posledná zastávka je ako vždy vo vinotéke, kde si kupujeme a tí čo môžu aj ochutnávajú skalickú frankovku. Majú tu fajn výber a ochotný personál, ktorý vám rád poradí pri výbere vína.


Tu náš výlet zakončujeme a vraciame sa naspäť do Piešťan s tým, že o rok sme tu znova.

Adam Rehák

REKLAMA