Úvod Aktuality Výstava Artrooms Moravany kriticky zachytáva vzťah človeka k prírode

Výstava Artrooms Moravany kriticky zachytáva vzťah človeka k prírode

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Druhý ročník výstavy Artrooms v Moravanoch nad Váhom potrvá do 19. septembra a návštevníkom prináša do priestorov kaštieľa diela tridsiatich súčasných vizuálnych umelcov a umelkýň 트위치 동영상 다운로드. Autorské práce v zastúpení socha, maľba, fotografia, performance, svetelná inštalácia a iné médiá sú rozložené v troch podlažiach kaštieľa do priestoru 24 komnát 엠씨더맥스 전집 다운로드.

Park slúži na prezentáciu veľkorozmerných sochárskych a objektových inštalácii 이누야샤 완결편 게임 다운로드. Aktuálny ročník Artrooms Moravany s podtitulom “Sme príroda, ktorá sa bráni”, sa tematicky zameriava na prehodnotenie prístupu človeka k prírode Mamma Mia1 download. Tento vzťah bol po dlhý čas formovaný presvedčením, že ľudský rozum si podmaňuje svet, panuje a dominuje nad prírodou. Predstava autonómneho človeka, ktorý dokáže prírodu ovládať, prevažuje od doby európskeho osvietenstva a stretávame sa s ňou doposiaľ Sandol Gothic download. Aktuálna pandémia koronavírusu nám však ukázala absurditu tejto teórie a zdôraznila skutočnosť, že udalosti na planéte Zem sú navzájom prepojené obrovským množstvom vzťahov. Človek nestojí mimo prírody, ale je jej súčasťou a je na nej závislý.

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Vybraná skupina vystavujúcich autorov vo svojej tvorbe zachytáva tento vzťah a prináša často kritický, autorský pohľad na zvolenú tému. Niekoľko umeleckých diel práve preto vzniklo pod vplyvom aktuálnej globálnej situácie, či lokálnych udalostí prebiehajúcich v poslednom období.

Výstava bude návštevníkom prístupná až do 19. Septembra vždy v dňoch Piatok / Sobota / Nedeľa od 10:00 -18:00 s voľným vstupom. Organizátormi výstavy sú 4D Gallery v spolupráci s O. Z. Kaštieľ Moravany. Vystavujúci autori: Darina Alster, Nela Bartová, Mário Birmon, František Bohunický, Borek Brindák, Miroslav Brooš, David Demjanovič / Jarmila Mitríková, Radovan Dranga / Alex Zelina, Annika Eschmann, Elizabeth Gerdeman, Michael Hahn, Dominika Kackosová, Kristína Kandríková, Martin Kochan, Miloš Kopták, Ema Lančaričová, Matouš Lipus, Kata Mach, Stano Masár, Ján Mathé, Erika Miklósová, Alžbeta Meňkyová, Olga Paštéková, Jozef Pilát, Tomáš Rafa, Shyra de Souza, Iveta Tomanová, Jakub Trajter, Dionýz Troskó, Michal Trpák, Eugenio Percossi a ďalší. Kurátorka: Lenka Kukurová Kurátorska spolupráca: Filip Krutek, Diana Klepoch Majdáková, Zuzana Sabová Riaditeľka projektu: Zuzana Sabová Projekt Artrooms Moravany z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

[ngg src=“galleries“ ids=“3776″ exclusions=“80891,80892″ display=“basic_thumbnail“]Zdroj a foto: FB Kaštieľ Moravany

 

REKLAMA