Connect with us

Aktuality

V Piešťanoch slávnostne otvorili Špeciálnu materskú školu

Published

on

Reklama
Reklama

Vo štvrtok 27. februára slávnostne otvorili v Piešťanoch Špeciálnu materskú školu ako organizačnú zložku Spojenej školy. Jej výstavba v areáli na Žilinskej ulici trvala necelý rok.

„Špeciálna materská škola je špecifická tým, že vychováva a vzdeláva deti so zdravotným znevýhodnením – mentálnym, telesným, zrakovým, sluchovým, rečovým alebo s kombináciou viacerých z nich a tiež deti s oneskoreným vývinom. S výstavbou novej budovy sme začali pred rokom. Celý proces nebol vôbec jednoduchý, na začiatku bolo treba vypracovať projekt a získať financie. V tomto nám viacerí veľmi pomohli. Predovšetkým Mgr. Oľga Nachtmannová, štátna tajomníčka ministerstva školstva a PaedDr. Marta Gubrická, vedúca odboru školstva na Okresnom úrade v Trnave, ktoré boli tomuto projektu od začiatku veľmi naklonené. Týmto sa im chcem za ich pomoc poďakovať vo svojom mene aj v mene našich maličkých, pre ktorých sme túto budovu postavili,“ hovorí Alexandra Thomová, riaditeľka Spojenej školy v Piešťanoch.

Pre deti tak vznikli nové herne a terapeutické miestnosti. K dispozícii majú nové pomôcky, absolvovať budú canisterapiu, animoterapiu so zajačikom, fyzioterapiu, logopédiu s profesionálnymi logopédkami, biofeedback pod vedením psychológa, multisenzorickú stimuláciu v snoezelene, ale aj integrované prvky montessori pedagogiky, Sindelair diagnostiku, Aba terapiu a množstvo ďalších aktivít.

Slávnostného otvorenia sa zúčastnili viacerí vzácni hostia. Medzi nimi aj štátna tajomníčka ministerstva školstva Oľga Nachtmannová, vedúca odboru školstva Okresného úradu v Trnave Marta Gubrická, primátor Mesta Piešťany Peter Jančovič a taktiež Mária Tekelová zo sekcie špeciálneho školstva na ministerstve školstva.

Reklama

„Ďakujem kolegyniam a kolegom, ktorí sa zapojili do tohto projektu a pomáhali aj spolu so svojimi rodinnými príslušníkmi. Poďakovanie patrí tiež projektantovi stavby Ing. Michalovi Ničovi, dodávateľovi a realizátorovi stavby firme Lucasstav. Rovnako tiež firmám, ktoré nás podporili, konkrétne Eurohaus, Air Fitting a Respect. Verím, že sa v nových priestoroch budú deti dobre cítiť a naplno ich využijú,“ dodala A. Thomová.

-red- Foto: -at-

Populárne články