Connect with us

Aktuality

Pri hoteli Slovan „rastie“ Historická ulička

Published

on

Reklama

V sobotu dopoludnia začala pri hoteli Slovan „rásť“ Historická ulička. Ľudia z OZ Pro Civitate – Spoločne pre Piešťany, ešte ani poriadne nezačali s jej montážou a už lákala prvých zvedavcov.
[singlepic id=33325 w=320 h=240 float=left]Historická ulička bude imaginárnou uličkou poskladanou z fotografií prevažne zo začiatku dvadsiateho storočia. Veľkoformátových fotografií je celkovo šesťdesiat a poukladané za sebou majú dĺžku cez 100 metrov. Montáž pokračuje dnes dopoludnia.
„Náš projekt, ktorý podporila spoločnosť O2 v rámci grantového programu Think Big, je určený hlavne pre mladých ľudí, ale aj ostatných obyvateľov mesta a tiež turistov a kúpeľných hostí. Podstatou je vytvorenie imaginárnej uličky, po ktorej sa budú môcť ľudia prechádzať. Takto chceme hlavne mladým ľuďom priblížiť históriu nášho mesta a tiež významné osobnosti, ktoré sa výraznou mierou zaslúžili o [singlepic id=33334 w=320 h=240 float=right]rozvoj mesta,“ informoval Radovan Pagáč z OZ Pro Civitate. Sprievodnou akciou k „Historickej uličke“ bude premietanie historických fotografií na pokračovanie na vybrané historické objekty, ktoré sa bude konať počas augusta.
„Tešia nás nadšené reakcie okoloidúcich. Mali sme osadených len pár fotografií a už sa ľudia zastavovali a spomínali na staré časy, na to, čo si ešte pamätajú. Mamičky deťom ukazovali to bolo tam a tam. Myslím, že po dokončení pribudne do mesta zaujímavosť, ktorá napomôže k zlepšeniu atmosféry a ponúkne niečo nové,“ konštatoval Jozef Malík z Pro Civitate.

[nggallery id=1834]

Reklama

Autor: db Foto: T. Hudcovič

REKLAMA
Camping Pullman - neseďte doma, príďte k nám

Reklama

Populárne články