Úvod Aktuality Máje sú postavené – potichu, bez muziky

Máje sú postavené – potichu, bez muziky

REKLAMA

Aj v súčasnej situácii sa mestá a obce v regióne rozhodli dodržiavať tradície. Stavanie mája sa však muselo kvôli zákazu zhromažďovania zaobísť bez sprievodného programu Download the curious scab. Ozdobený symbol víťazstva jari nad zimou v Piešťanoch na pešej zóne tak v tichosti umiestnili pracovníci služieb mesta. Máj od štvrtka stojí na aj na Banke vďaka pracovníkom obecného úradu a dobrovoľným hasičom 화유기 대본 다운로드. V Ostrove zasa pri príprave pomáhali aj školáci.

Májom sa v ľudovej kultúre nazýva vysoký listnatý alebo ihličnatý strom s kmeňom očisteným od kôry, s korunou bez ozdôb alebo ozdobenou stuhami, šatkami, fľaškou pálenky 아이폰 구글 드라이브 동영상 다운로드. Stavia sa pred kostol, verejné budovy či domy dievčat v predvečer 1. mája alebo pred Turícami. V antike staroveké národy dávali pred 1. májom na domy a hospodárske budovy stromčeky na ochranu pred zlými duchmi a chorobami 네이버 굿 다운로드. V stredovekej Európe ho stavali pred kostol, radnicu ako prejav úcty a žičlivosti, od 15. storočia aj pred domy dievčat.

REKLAMA
Dompek Pizza donaskova sluzba
Knebl
Buenos pizza  burger
Chlapci na panvici
PN Taxi
Sheriff Taxi Piešťany

Stavanie májov rozšírené na celom Slovensku patrilo do okruhu obyčajov v mesiacoch máj – júl, keď bola zeleň hlavným obradovým a magickým prostriedkom Minecraft 1.5.2 Forge. Dodnes je všeobecne rozšírené stavať len obecný máj. Rozptýlene sa udržuje obyčaj stavať máje dievčatám, mládencom sa za ne platí podľa miestnych tradícií.

-red- Zdroje, foto a video: FB Služby mesta Piešťany – Stredisko verejnej zelene, Obec Banka, Obec Ostrov, ludovakultura.sk

REKLAMA