Úvod Aktuality Krajskí poslanci budú opäť rokovať prostredníctvom videokonferencie

Krajskí poslanci budú opäť rokovať prostredníctvom videokonferencie

REKLAMA

Rokovanie Zastupiteľstva Trnavského samosprávneho kraja, ktoré je naplánované na stredu 20. mája 2020, sa uskutoční prostredníctvom videokonferencie 이혼 양식 다운로드. Župa využije  túto možnosť po druhýkrát.

„Aktuálne potrebujeme na zastupiteľstve samosprávneho kraja prerokovať niekoľko bodov, ktoré neznesú odklad Sherlock Season 1. Keďže mimoriadna situácia ešte pokračuje, využijeme po druhýkrát pre účely rokovania videokonferenciu. V súvislosti s koronakrízou potrebujeme urobiť zmeny v župných duálnych štipendiách, aby sme ich mohli naďalej poskytovať našim študentom Hello Loveless Download. Ukončujeme proces transformácie Strednej športovej školy Jozefa Herdu a gymnázia v Trnave na spojenú školu a poslanci prerokujú použitie dotácií na opatrenia proti šíreniu COVID-19,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič visual studio community 2015 Hangul.

REKLAMA
Knebl
Buenos pizza  burger
PN Taxi
Dompek Pizza donaskova sluzba
Sheriff Taxi Piešťany
Chlapci na panvici

Župní poslanci budú na budúcotýždňovom zasadnutí zastupiteľstva diskutovať o zmene v poskytovaní duálnych štipendií. Ich vyplácanie je aktuálne podmienené účasťou žiakov na praktickom vyučovaní u zamestnávateľa Grassmoon.

Župa chce vyplácať štipendiá aj v prípade, že sa žiaci nemôžu na tomto vyučovaní zúčastňovať z objektívnych dôvodov súvisiacich
s pandémiou ochorenia COVID-19.

Keďže štát zákonom zrušil športové gymnáziá, župa musela transformovať Strednú športovú školu J. Herdu a gymnázium na dva subjekty, z ktorých vznikne spojená škola, s dvoma organizačnými zložkami.

Župa tým zracionalizuje potrebu, aby každá škola mala samostatné vedenie, či vlastné účtovníctvo a prevádzkové služby. Krajskí poslanci ešte na májovom zasadnutí prerokujú dotácie určené na opatrenia v boji proti šíreniu ochorenia COVID-19.

Trnavská župa ako prvá samospráva na Slovensku už minulý mesiac rokovala prostredníctvom videokonferencie. Túto možnosť, počas mimoriadnej situácie, dala samosprávnym krajom zmena zákona, ktorú presadilo Združenie samosprávnych krajov SK8.

Zdroj: Tlačová správa TTSK

REKLAMA