Úvod Aktuality Arta pozýva na brigádu aj MIŠ MAŠ bazár

Arta pozýva na brigádu aj MIŠ MAŠ bazár

REKLAMA
Dompek Pizza 2021

Kreatívno-kultúrne centrum Arta Piešťany chystá na sobotu 25. júla veľké upratovanie, kým odštartuje ďalší program. Prvým podujatím leta v Arte bude MIŠ MAŠ, bazár zameraný na predaj či výmenu nepoužívaných vecí Windows 10 Minesweeper. Ten sa uskutoční o týždeň neskôr, sobotu 1. augusta.

„Na sobotu 25 bts Idol download. júla si nič neplánuj a príď na brigádu do Arty. Upraceme dvor, natrieme bránu, ostriháme prerastenú zeleň, vyčistíme vnútorné priestory a za odmenu si spravíme navečer menšie posedenie a premietneme film :),“zvolávajú aktivisti z občianskeho združenia všetkých svojich podporovateľov 시저3 다운로드. „Prines si:- staršie oblečenie, – dobrú obuv, – v prípade zlého počasia aj niečo nepremokavé,- rukavice. Stretávame sa 25. júla (sobota) o 8.30h vo dvore Arty (Kollárova 2).“

REKLAMA
PN Taxi
Buenos pizza  burger

Už o týždeň neskôr, v sobotu 1 White Witch Exhibition. augusta štartuje leto v Arte eventami na dvore. „Prvým z nich bude MIŠ MAŠ, zameraný na upcykláciu oblečenia a vecí, ktoré už nenosíte alebo nepoužívate Last Jury Book. V prvú augustovú sobotu si budete môcť nakúpiť, posedieť so známymi na dvore a započúvať sa pri letnom drinku do hudobného setu,“ pozývajú organizátori.

Arta je bývalý názov Považskej továrne na čokoládu a cukrovinky, ktorá fungovala v Piešťanoch v medzivojnovom období. Po znárodnení prešla pod národný podnik Figaro. Neskôr bola sídlom Tesly a Strednej odbornej školy technickej. Od roku 2011 boli priestory na Kollárovej ulici prázdne.

Pod hlavičkou Občianskeho združenia Iniciatíva Arta sa jeho členovia začali snažiť približne pred rokom v industriálnej budove vytvoriť kultúrno-kreatívne centrum. Koncom júna ich snahu oficiálne odobril aj vlastník budovy, Trnavský samosprávny kraj. Po dočasnom užívaní krajské zastupiteľstvo schválilo prenájom priestorov pre občianske združenie.

-red- Zdroj a foto: FB Arta Piešťany, D. Dvorský

REKLAMA