Úvod Aktuality COVID-19: Zamestnanci a klienti župných aj mestských sociálnych zariadení majú negatívne výsledky

COVID-19: Zamestnanci a klienti župných aj mestských sociálnych zariadení majú negatívne výsledky

REKLAMA

Trnavská župa už otestovala zamestnancov a klientov župných zariadení sociálnych služieb na ochorenie COVID-19. Všetky výsledky boli negatívne Java ftp file download. Spolu bolo otestovaných 1 048 zamestnancov a 1 484 klientov. Testy nechala vo svojich zariadeniach urobiť aj piešťanská radnica.

Klienti zariadení sociálnych služieb boli testovaní prostredníctvom rýchlotestov, ktoré župe poskytla Správa štátnych hmotných rezerv SR 명상 음악 mp3 다운로드. Pri výsledkoch, kde boli testy pozitívne na výskyt protilátok, bol následne vykonaný tzv. PCR test. Všetky výsledky aj kontrolných testovaní boli negatívne 알뷰어 다운로드.

REKLAMA
PN Taxi
Sheriff Taxi Piešťany
Knebl
Chlapci na panvici
Dompek Pizza donaskova sluzba
Buenos pizza  burger

Zamestnanci zariadení sociálnych služieb boli testovaní v spolupráci so spoločnosťou Medirex, a to prostredníctvom PCR testov 클리앙 윈도우10 다운로드.

„Trnavská župa už začiatkom marca prijala, vo všetkých svojich sociálnych zariadeniach, prísne hygienické a epidemiologické opatrenia 죠죠 슈퍼 파이트 다운로드. Boli zakázané akékoľvek návštevy. Zaviedlo sa bezkontaktné zásobovanie DSS tak, aby sa zamedzilo zbytočnému kontaktu zamestnancov s externými dodávateľmi. Rovnako župa nečakala na štát, ale v rámci svojich obmedzených možností, zabezpečila zamestnancom nevyhnutné ochranné pomôcky,“ povedal predseda Trnavského samosprávneho kraja Jozef Viskupič.

„Aj v našich sociálnych zariadeniach sa samozrejme robili testy, ale až v sobotu sme dostali posledné pípnutie SMS o negatívnom výsledku,“ povedal hovorca piešťanskej radnice Martin Ričány. Testovanie prebehlo v Zariadení pre seniorov Vila Juliana, Zariadení opatrovateľskej starostlivosti Kalinčiakova a v Zariadení opatrovateľskej starostlivosti Lumen. „Vo všetkých sú výsledky negatívne,“ dodal hovorca s tým, že testy ešte čakajú zamestnancov a klientov v Zariadení sociálnych služieb Domum. O výsledkoch bude radnica informovať v najbližších dňoch.

Text: Martin Palkovič Zdroj: Tlačová správa TTSK

REKLAMA