Vodnopólisti v extralige zdolali Vrútky o štyri góly

Vodní pólisti KVP Kúpele Piešťany odohrali vo štvrtok 19. marca zápas druhého kola extraligy skupiny „B“ v krytej žilinskej plavárni proti Vrútkam, ktoré boli domácim mužstvom. Plavecký a vodnopólový klub Vrútky po napínavom súboji zdolali so štvorgólovým rozdielom.

IMG_0485

Piešťanci sa v prvej štvrtine dostali po góloch Ferančíka, Pietra a Fila do rýchleho vedenia v pomere 3:0. Toto hráčov KVP  uspokojilo, zahodili viaceré vyložené šance a na začiatku tretej štvrtiny bol stav zápasu vyrovnaný 4:4. V úvode tretej štvrtiny sa v priebehu jednej minúty presadili skúsený Stančík a Polák, v závere štvrtiny pridal gól mladý Filo a pólisti kúpeľov opäť vyhrávali trojgólovým rozdielom 7:4. V záverečnej štvrtine si už piešťanci vedenie udržali a zápas vyhrali 10:6. V zápase dosiahli hatrick kadeti Pieter a Filo.

Góly KVP: 3-Filo, Pieter, 2-Ferančík, 1-Stančík, Polák

Zostava KVP: Klampár, –  Stančík, Polák, Kuna, Žák, J. Berlanský, Baranovič, Filo, Ferančík,  Pieter, Adamkovič, Kalnický, Mi. Berlanský, N. Kozmér.

Text a foto: Róbert Chlpek