Slovakmanom 226 opäť neporaziteľný Petr Vabroušek

Víťazom sobotňajšieho dlhého triatlonu Slovakman 226 v Piešťanoch sa stal už sedemnásť rokov v Čechách a na Slovensku v tejto disciplíne neporazený Petr Vabroušek. Druhé a tretie miesto obsadili taktiež českí pretekári. O minútu a dvadsaťpäť sekúnd zaostal Lukáš krpec a o ďalších päť minút Josef Křivánek. Najlepším Slovákom bol Jozef Vrábel na piatom mieste.

IMG_8290_resize

Pretekári sa vydali už o siedmej ráno na takmer štyri kilometre plávania vo vodách Váhu. Najrýchlejším plavcom bol už tradične Andrej Orlický z Trnavy, ktorý 3,8 km zvládol za 47:38 min. Druhý šiel z vody Lukáš Slatinský so stratou vyše päť minút. Na treťom mieste doplával Lukáš Krpec. Top favorit Petr Vabroušek bol po plaveckej časti až na deviatom mieste so stratou približne 7,5 minúty.

V cyklistickej časti dlhej 180 km na okruhu medzi Piešťanmi a Madunicami dominoval Lukáš Krpec časom 4:38:16 hod. Druhý bol Josef Křivánek (4:39:50 hod) a tretí Petr Vabroušek (4:41:18 hod). Vabroušek tak strácal po dvoch dieloch dlhého triatlonu na Krpca 4,5 minúty.

IMG_8000_resizeNasledoval záverečný maratón. V ňom si šiel Petr Vabroušek svoje tempo a postupne sťahoval náskok Lukáša Krpca. Do čela preteku sa Petr dostal približne 4 km pred cieľom a svoj náskok ďalej zvyšoval. Na cieľovej páske bol skoro 1,5 minúty.

IMG_8264_resizePretek žien ovládla česká pretekárka Simona Křivánková. Druhá skončila jej krajanka Petra Krejčová a tretia dobehla Slovenka Světlana Lipárová.

Pretek vyvrcholil po 15 hodinách 23 minútach a 44 sekundách od štartu, keď posledným stopäťdesiatym, kto preťal cieľovú pásku v preteku jednotlivcov (mužov a žien) bol Tomáš Vokřínek.

Muži: 1. Petr Vabroušek (ČR) 8:46:07, 2. Lukáš Krpec (ČR) 8:47:32, 3. Josef Křivánek (ČR) 8:52:32, 4. David Jílek (ČR) 9:03:28, 5. Jozef Vrábel (SVK) 9:03:59.

Ženy: 1. Simona Křivánková (ČR) 9:46:11, 2. Petra Krejčová (ČR) 9:47:24, 3. Světlana Lipárová (SVK) 11:13:40.

-th- Foto: th a lt