Plávanie: Juniori ŠPK Kúpele Piešťany na Grand prix Slovakia získali osem medailí

Na najprestížnejšom plaveckom podujatí, medzinárodnom kvalifikačnom podujatí na OH 2016, Grand prix Slovakia 2016 získali plavci zo Športového klubu Kúpele Piešťany osem medailí. Podujatia sa  zúčastnilo deväť juniorov.

Najúspešnejšia bola dvojica juniorských reprezentantiek SR Sára NiepelováLenka Paulíková. Sára získala v juniorskej kategórii dve prvé miesta v disciplínach 1500 m voľný spôsob a 400 m polohový pretek. Bronz vyplávala v disciplínach 100 m, 200 m a 400 m voľný spôsob. Lenka Paulíková vybojovala zlato v disciplíne 800 m voľný spôsob a striebro v disciplíne 1500 m voľný spôsob. Marko Primorac získal striebro  medzi juniormi v disciplíne 800 m voľný spôsob. Dvakrát piate miesto si vo finále vyplávala Zorka Bogárová, v disciplínach 200 m znak a 200 m motýlik.