Piešťanské Čajky pokračujú vo víťaznej šnúre

Úvod včerajšieho zápasu bol zo strany piešťanských basketbalistiek síce rozpačitý, no už v závere prvej štvrtiny sa dostali do do vedenia o 10 bodov. Súperky zo Spišskej Novej Vsi nakoniec porazili vysoko 91:61.

basket cajky2

kia akcia

Druhá štvrtina bola bodovo vyrovnanejšia. Hoci v jej úvode Čajky odskočili až na 45:24, hostky najmä premieňaním treszných hodov v jej závere stiahli na 47:34. Tretia štvrtina však vyšla domácim a vyhrali ju jasne o 20 bodov. V záverečnej časti hry sa hostky snažili korigovať výsledok, nakoniec však rozdiel na 30 bodov zaokrúhlila trojkou s klaksónom Páleníková.

V zápase sa dostali na ihrisko všetky hráčky domáceho družstva. V drese domácich odohrala dobrý zápas Stehlíková, Tatham a Krč-Turbová, asistenciami sa zaskvela opäť Bartoňová (9), v drese hostiek bola úspešnou strelkyňou najmä v úvode Palušná, neskôr Slimáková a Gladkova.

Priebeh: 13:5, 21:11, 38:18, 47:34, 59:41, 74:41, 82:48, 91:61.

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 22, Dudášová 9, Stehlíková 20, Bartoňová 12 (3 trojky), Tatham 18 (Bartánusová 4, Zentková, Horvátová, Felixová, Balážová, Páleníková T. 6). Tréner: M. Pospíšil.

Spišská Nová Ves: Beňušková 7, Palušná 14, Slimáková 17, Feketeová 1, Gladkova 17 (Jacková 2, Reháková 2, Bučáková 1, Stašová). Tréner: D. Demečko.

TH: 18/13 – 26/16. FAULY: 25 – 19, TCH: – TROJKY: 8 – 3.