Neptún klub Piešťany opäť víťazne na Pálavskom festivale dračích lodí

Na Mušovskom jazere (Česká republika) sa 8. – 9. júla konal 11. ročník Pálavskeho festivalu dračích lodí, na ktorom sa zúčastnilo štyridsať posádok v kategóriách Dragon Boat SPORT (športové posádky) a FUN (amatérske posádky). Pretekárom piešťanského Neptún klubu sa opäť darilo, keď vyhrali na 200 m i na 1 km.

Zo Slovenska sa zúčastnila jediná posádka – Neptún klub Piešťany, ktorá súťažila na 200 m a 1 km v kategórii FUN MIX (minimálne 4 pádlujúce ženy). Pre zlé poveternostné podmienky usporiadateľ v sobotu premiestnil trať na 200 m do záveternej časti jazera a trať merala 180 m.
V sobotu na tejto trati Piešťanci získali vo FUN kategórii 1. miesto časom 44,460 sekundy, čo bol druhý najlepší čas so všetkých posádok (SPORT + FAN + FIRMY).