Jozef Metelka deviaty na Majstrovstvách SR a ČR v cestnej cyklistike

Žiar nad Hronom je dejiskom spoločných mužských a ženských Majstrovstiev SR a ČR v cestnej cyklistike 2017. Svoje zastúpenie medzi elitnými slovenskými cyklistami mali i Piešťany, Jozef Metelka sa v piatok 23. júna vybral na 40 kilometrov dlhú trať časovky. Slovenský titul sa podarilo obhájiť Marekovi Čaneckému, náš pretekár a úspešný paracyklista zastupujúci tím Mickey Cranks skončil medzi Slovákmi na deviatom mieste. So svojim výsledkom medzi dvojnožcami síce nebol príliš spokojný, nakoľko v roku 2015 mu patrila štvrtá priečka, ale s časom pod hodinu a stratou na víťaza 3:11,83 sa určite nemá za čo hanbiť. Jozefa Metelku čaká na prelome mesiacov jún a júl Svetový pohár cestnej paracyklistiky UCI v holandskom meste Emmen.

„Dnes to žiaľ stačilo len na 9-nu. Očividne sa nedá trénovať na časovku na koni, ale človek sa stále učí. Zmena z Q rings XL bola asi najväčším nezmyslom, keďže výkon padol a o veľa. Našťastie som to dal pod hodinu, tak som celkom rád. Riadna skúsenosť a hlavne viem, že sa dá úplne rovnako zničiť na SVK a v RIU. Ďalší víkend idem vyhrať svetový pohár. Najväčšia vďaka na svete patrí Dušanovi Mrázovi a Marcele Bobulovej, asi by som bez nich tu časovku nerozdýchal. V neposlednom rade chcem tiež poďakovať Dukla Praha za pomoc pred pretekmi,“ uviedol k Majstrovstvám SR a ČR v cestnej cyklistike 2017 na sociálnej sieti Jozef Metelka.Minuloročný titul v cestnej časovke obhájil medzi Slovákmi Marek Čanecký z tímu Amplatz-BMC, najlepším Čechom sa stal Jan Bárta. Závod s dĺžkou 40 kilometrov mal štart v Kosoríne, cieľová páska sa nachádzala v Dolnej Ždarni. Medzi slovenskými pretekármi skončil na druhom mieste Patrik Tybor, tretie miesto obsadil Adrián Babic, ktorý zároveň vybojoval titul v kategórii do 23 rokov. Okolie Žiaru nad Hronom čaká v nedeľu vyvrcholenie Majstrovstiev SR a ČR v cestnej cyklistike 2017, ktorým bude elitný pretek mužov, zúčastní sa ho aj náš najtalentovanejší cyklista Peter Sagan.