Hokej: Piešťany nadelili Žiline sedem gólov

Havrani prvýkrát v novej sezóne zvíťazili na domácom ľade. Tabuľkových susedov zo Žiliny porazili 7:4. O výsledku nedeľného zápasu 7. kola Tipsport extraligy rozhodli až v tretej tretine.

hokej havrani zilina foto laco duracka

V úvode sa z prvého gólu tešil Rastislav Konečný po asistencii Mateja Mišuru. Nasledovali dve žilinské odpovede z hokejok Petra Haluzu a Petra Hanka, piešťanskí hokejisti sa však nenechali zastrašiť. Druhú tretinu strelecky otvoril Matej Mišura a vyrovnal na 2:2. Nasledoval ďalší gól do piešťanskej bránky a ďalšie vyrovnanie. Ešte pred koncom strednej časti zápasu však presne mierili Tibor Kutálek a Rastislav Konečný. Iba sekundu pred koncom skórovali aj Žilinčania, tretia tretina sa preto začínala stavom 5:4. Iba minútu po jej začiatku sa presadil Eduard Šedivý a po ňom aj čerstvá posila z Košíc Dušan Pašek. ŠHK 37 Piešťany porazil MsHK Žilina 7:4.

(red) Foto: Laco Duračka