Hokej: Havrani nezískali tento týždeň ani bod

Pred týždňom sa zdalo, že Havrani hodili za hlavu rozpačité výkony zo začiatku sezóny, získali totiž 8 z deviatich možných bodov a budú opäť predvádzať to, za čo si získali sympatie fanúšikov v nováčikovskej sezóne. V tabuľke figurovali na piatom  mieste s rovnakým počtom bodov ako štvrtá Skalica. Prišiel však nový týždeň a v ňom ani raz v troch dueloch nebodovali, čím sa prepadli na aktuálne ôsme miesto v extraligovej tabuľke, kde majú rovnaký počet bodov ako šiesta Žilina a siedma Dukla Trenčín.

Vo štvrtok 24. októbra hostili Havrani doma Dvadsiatku. Čakalo sa, že po sľubných výkonoch z minulého týždňa, by mladí hokejisti nemali byť nad ich sily. Opak sa stal pravdou. Piešťanci sa síce ujali vedenia v zápase po presilovkom góle Patrika Lušňáka  v jedenástej minúte, to však bolo z ich strany všetko. V polovici druhej tretiny Dvadsiatka vyrovnala rovnako z presilovky, keď sa presadil Daniel Rzavský. Ešte pred druhou sirénou zvýšil skóre v prospech mladých hráčov Milan Kolena a mladíci tesné vedenie v tretej tretine ubránili.

rekl-komenskeho

V piatok sa hokejisti ŠHK 37 Piešťany predstavili v Poprade. Opäť strelili prvý gól duelu, avšak následne prišla popradská kanonáda a o desať minút už prehrávali Havrani 1:5. Po štvrtom góle opustil piešťanskú bránu Tomáš Tomek a nahradil ho Jozef Ondrejka. Havranom sa v závere tretiny podarilo znížiť na 2:5, keď v presilovke skóroval Matej Cunik. V druhej tretine Popradčania počas presilovky o dvoch hráčov zvýšili opäť na stav skóre na rozdiel štyroch gólov. Havranom sa podarilo ešte zásluhou Holoviča a Mišuru upraviť na 4:6, to však bolo po gólovej stránke od oboch mužstiev všetko.

Definitívnu bodku z smolným týždňom dali Piešťanci v nedeľu v Košiciach. Prvý gól dali v tretej minúte domáci. O tri minúty vyrovnal na 1:1 Tibor Melichárek. Havrani v druhej polovici prvého dejstva doplatili na vylúčenia. Košičania totiž využili obe ponúknuté presilovky a stav stretnutie bol razom 3:1 v ich prospech. Ako brankárska jednotka nastúpil Jozef Ondrejka, ktorý mal po striedaní v Poprade 93 percentnú úspešnosť zásahov. Košičania ho však po prvej tretine „vyhnali“ z bránky a vrátil sa do nej Tomáš Tomek.  V úvode druhej tretiny domáci ešte zvýšili na 4:1. V 45-tej minúte potom skorigoval Patrik Lušňák na 2:4 z pohľadu Havranov, na viac sa už však Piešťanci nezmohli.

Nadchádzajúci týždeň cestujú Havrani v utorok do Nitry, v piatok hostia doma Martin a v nedeľu Banskú Bystricu.

Tabuľka – Aktualizované: 27. 10. 2013 20:49