Hádzaná: Po domácej výhre potrebovali muži opäť bodovať, cieľ splnili

MHK Piešťany hostili v nedeľu 15. októbra v 5. kole prvej hádzanárskej ligy Vajnory. Náš celok chcel nadviazať na domácu výhru s nováčikom z Kolárova, čo sa im podarilo a po výbornom tímovom výkone zvíťazili presvedčivo 38:25. Piešťanci najbližšie hostia doma Cífer v sobotu 4. novembra o 18.00 hodine. Priaznivcov hádzanej čakajú aj dva predzápasy, o 14.30 hodine nastúpia mladší žiaci a o 15.40 hodine starší žiaci proti rovesníkom zo Senca.

V úvode zápasu Piešťany dobre bránili, vyrážali do protiútokov a po dvoch góloch Fejesa a Hala viedli v 8. minúte 3:1. V útoku na postavenú obranu sa im nedarilo zakončovať v 10. minúte vyrovnali Vajnory na 3:3. V prvom polčase výborne bránili Piešťany z dobre chytajúcim Melušom. V 25. minúte vyhrávali 14:5. V závere polčasu znížili Vajnory na polčasových 15:8. V prvom polčase sa 4-krát strelecky presadili Fejes a Jakubík, dvakrát skórovali Halo a Jaššo, Stano, Salvata a Sedláček pridali po jednom góle.

V druhom polčase Piešťany postupne zvyšovali vedenie a v 45. minúte bolo už 27:13. V druhom polčase sa presadzoval najmä Sedláček, ktorý vsietil 9 gólov. V drese MHK Piešťany sa na ihrisko dostali postupne všetci hráči. Strelecky sa trikrát presadil Halo, dav presné zásahy pridali Jaššo, Macek, Kotula a Fejes, Jakubík, Podhradský a Stano dali po jednom góle. V druhom polčase viac obe družstvá mysleli viac na útok ako na obranu a padalo veľa gólov.

„Som rád, že pokračujeme v zlepšených výkonoch. Na našu hru sa dalo pozerať, Salvata sa nepresadzoval strelecky, ale z jeho výborných prihrávok ťažil najme Sedláček a Jaššo. Výborne pracovala obrana ,vyrážali sme do protiútokov najmä Fejes a Halo. Výborne zachytali brankári. a každý náš hráč bol strelecky nebezpečný, čo bude určite prínosom v ďalších zápasoch. Vysoké víťazstvo nad ťažkými Vajnorami boli dielom celého družstva hrajúceho v pohode. Chalani sa skrátka bavili hádzanou,“ uviedol k zápasu tréner Martin Nedorost

Zostava Piešťany: Kapša, Kosák Meluš – Fejes 6, Sedláček 10, Halo 5, Podhraský 1, Salvata 1,Jakubík 5, Kotula 2, Macek 2 Stano 2,Jaššo 4

[ngg_images source=“galleries“ container_ids=“3597″ display_type=“photocrati-nextgen_basic_thumbnails“ override_thumbnail_settings=“0″ thumbnail_width=“180″ thumbnail_height=“120″ thumbnail_crop=“1″ images_per_page=“0″ number_of_columns=“0″ ajax_pagination=“0″ show_all_in_lightbox=“0″ use_imagebrowser_effect=“0″ show_slideshow_link=“0″ slideshow_link_text=“[Show as slideshow]“ order_by=“pid“ order_direction=“ASC“ returns=“included“ maximum_entity_count=“1500″]-red/TS MHK Piešťany-