Futbal: Piešťanci nestačili na FC Horses Šúrovce

Ani v stretnutí na ihrisku nováčika súťaže nedokázali piešťanskí futbalisti zabrániť vysokej prehre. S FC Horses Šúrovce prehrali 5:0.

[singlepic id=46393 w=320 h=240 float=left]Už po zahájení hry mali však veľkú príležitosť. Rapavého šancu zneškodnil domáci brankár. Vzápätí na druhej strane strieľal Mrva vedľa. Domáci prevzali iniciatívu a dlhými loptami využívali rýchlonohých útočníkov. V 11. minúte strelu Mrvu vyrazil Valo, podobne aj v 16. minúte Juhászovú. Obrana hostí odolávala do 28. minúty, keď došlo k nedorozumeniu Glosa s Valom, čo využil Juhász a poslal loptu na bránku.

Tú si v snahe odkopnúť poslal Udržal do vlastnej siete – 1:0. V 34. min. zbytočne stratil Udržal loptu na polke a Mrva zo samostatného úniku nedal Valovi šancu – 2:0. V 38. min. sa situácia zopakovala a tento krát Ondra bombou pod brvno zvýšil vedenie domácich na 3:0. V závere polčasu po centri Hornáka tiesnený Šúst poslal loptu tesne nad.

V úvode druhej časti mali domáci dve príležitosti, skončili však strelami vedľa. V 55. minúte po trestnom kope Glosa domáci brankár len so šťastím zabránil gólu. V 57. minúte po súboji Glosa s domácim útočníkom na pokyn postranného ukázal hlavný na značku pokutového kopu. Mrvovi síce Valo smer vystihol, tečoval ju no aj tak skončila v sieti – 4:0.

V 77. minúte Valo mimo šestnástky v snahe odkopnúť loptu do autu fauloval domáceho útočníka a videl červenú kartu. V závere sa dvakrát vyznamenal striedajúci Nemček. V nastavenom čase ostal faul na Rapavého na hranici šestnástky nepotrestaný a z rýchleho protiútoku zavŕšil víťazstvo domácich Hrašna.

FC Horses Šúrovce – PFK Piešťany 5 : 0 (3 : 0)

Góly: 33. a 58. z 11m Mrva, 28. Udržal vlastný, 38. Ondra, 90+. Hrašna

ŽK: 26. Kohutovič, 56. Rapavý, 57. Glos

ČK: 77. Valo