Futbal: PFK Piešťany otvorilo sezónu víťazne

Futbalisti PFK Piešťany vstúpili do 7. ligy víťazne. V prvom zápase sezóny na domácom trávniku zdolali ŠK Borovce 4:0. Prvý gól tohtoročný gól PFK strelil Jozef Glos.

Domáci futbalisti pred návštevou blížiacou sa k štyrom stovkám divákov začali aktívne. Odmenou im bol gól Jozefa Glosa v desiatej minúte. Aj naďalej sa hralo zväčša na polovici Boroviec. Druhý gól strelili Piešťanci ešte pred prestávkou, keď v 33. minúte strieľal Martin Gula a odrazená lopta skončila v bráne Juraja Vala.

V prvej polovici druhého polčasu hostia poriadne prestriedali, ale nepomohlo in to veľmi, keďže v 80-tej minúte zvýšil Adam Kusý na 3:0. Definitívnu bodku v gólovom účte dal z penalty Jozef Glos dve minúty pred koncom stretnutia.

Piešťanci sa tak po doteraz odohraných zápasoch ujali vedenia v 7. lige. Najbližšie ich čaká zápas na ihrisku OŠK Veselé v sobotu 12. augusta o 17:00 h.

-th- Foto: Tomáš Hudcovič