Basketbal: Čajky v Šamoríne prehrali, stav série 1:1

Piešťanské Čajky cestovali v stredu 16. apríla  na druhý zápas série o tretie miesto v ženskej basketbalovej extralige do Šamorína. Cieľom bolo nadviazať na domáce víťazstvo 83:76 a nakloniť misky váh ešte viac vo svoj prospech. Žiaľ nepodarilo sa. Čajky prehrali 75:87. Ďalší duel série, ktorá sa hrá na tri víťazstvá, je na pláne v sobotu 19. apríla v Piešťanoch.

_mg_0919[1]

Čajky sa v úvodnej štvrtine ujali vedenia o 6 bodov 21:14. Následne však Šamorínčanky hru vyrovnali a polčasové skóre bolo 39:39. V druhej polovici stretnutia už dominovali domáce hráčky, ktoré postupne zvyšovali svoj náskok až na konečných 87:75 v ich prospech. Najlepšou strelkyňou Piešťan bola Tatham s 23 bodmi, ku ktorej sa so 14-timi presnými zásahmi priblížila iba Bartoňová.