Basketbal: Čajky postúpili do finále, v Ružomberku vyhrali štvrtý semifinálový zápas

Po výhre 61:57 v Ružomberku v stredu 25. marca postúpili Čajky do finále ženskej basketbalovej extraligy, kde sa stretnú s víťazom základnej časti Good Angels Košice. Dve minúty pred koncom zápasu viedla „Ruža“ 54:53, no Čajky dokázali otočiť a napokon zvíťazili. Semifinálovú sériu proti MBK Ružomberok vyhrali Čajky 3:1, pričom jedinú prehru (74:78) zaznamenali na domácej palubovke po predĺžení.

c_557_360_16777215_00_images_spravy_051_nahlad[1]

Začiatok zápasu bol veľmi vyrovnaný a družstvá sa stále bodovo doťahovali. Väčší náskok si Piešťanky vytvorili v závere prvej štvrtiny, keď z jednobodového vedenia 10:11 odskočili na 9 bodov (10:19). Po dvoch bodoch Lazárovej sa skončila prvá štvrtina so skóre 12:19.

V druhej štvrtine pokračovali Čajky v koncentrovanej hre a vo svojej obrane nepúšťali hráčky MBK do vyložených príležitostí. V útoku sa im darilo presadzovať v súbojoch jedna-na-jedna a svoje zakončenia bodovo zúžitkovali. Ružomberčanky však dokázali premeniť dve „trojky“ a priblížili sa Čajkám na rozdiel troch bodov (23:26). Cez polčas svietilo na tabuli skóre 29:35, pričom strelu za tri body za MBK dala od polovice ihriska Nagyova sekundu pred koncom štvrtiny.

banner-marec01

Tretiu časť mali navrch basketbalistky MBK. Čajky poľavili v obrane a nedarilo sa im ani v streľbe. Minútu pred koncom tretej štvrtiny sa dokonca dostali domáce do vedenia – 43:42, no dva body M. Páleníkovej a tri Bartoňovej strhli vedenie opäť na stranu Čajok (47:43). Z tímu MBK sa darilo Lazárovej, ktorá mala po tretej časti na konte 15 bodov, z  Čajok mala o bod viac Tatham.

Tri minúty pred koncom zápasu vyrovnala „Ruža“ na 51:51 a o chvíľu sa ujala vedenia 54:53. Čajky však skóre otočili vo svoj prospech a 45 sekúnd pred koncom viedli 59:54. Z protiútoku premenila trojbodový hod Lazárová a znížila  na  rozdiel dvoch bodov (57:59). Po faule premenila dva trestné hody Tatham a upravila na konečných 57:61. Kanaďanka Tamara Tatham si pripísala v zápase až 26 bodov.

MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 57:61

1. zápas semifinále: Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 71:61 (pp)

2. zápas semifinále: MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 50:58

3. zápas semifinále: Piešťanské Čajky – MBK Ružomberok 74:78 (pp)

4. zápas semifinále: MBK Ružomberok – Piešťanské Čajky 57:61