Basketbal: Čajky nedali Pumám z Banskej Bystrice šancu a vyhrali o 50 bodov

Vstup do roka 2017 majú Piešťanské Čajky s prívlastkom víťazný. V sobotnom extraligovom stretnutí nedali Banskej Bystrici na domácej palubovke žiadnu šancu a zvíťazili jednoznačne o 50 bodov 80:30. Čajky sa teraz už plne sústreďujú na Slovenský pohár, ktorý budú počas nasledujúceho víkendu hostiť v Diplomat aréne. Fotogalériu zo zápasu nájdete tu.

Čajky nedopustili žiadne prekvapenie a od začiatku zápasu na palubovke dominovali, keď po prvej štvrtine viedli 22:7 a po takmer identickej druhej časti šli na prestávku za stavu 44:15. Po zmene strán Piešťanky kontrolovali hru a svoj náskok ešte zvyšovali. Domáce hráčky dominovali najmä v podkošovom priestore, kde opäť excelovala s 28 bodmi americká pivotka Monique Oliver. V zápase sa po dlhšej pauze zavinenej zranením opäť predstavila Terézia Páleníková, ktorá šiestimi bodmi tiež pomohla ku konečnému víťazstvu Čajok 80:30.

Piešťany sa počas nasledujúceho víkendu stanú centrom ženského basketbalu na Slovensku, keď od 13. do 15. januára budú hostiť finálový turnaj Slovenského pohára.

Piešťanské Čajky – ŠKP 08 Banská Bystrica 80:30 (22:7, 44:15, 60:23)

Piešťanské Čajky: Oliverová 28, Oroszová 8 (14 doskokov), Slamová 5, Handy 3, Horvátová 2 (Mikulášiková 13, Dudášová 9, Brown 6, Páleníková 6). Tréner: M. Pospíšil.

Banská Bystrica: Verlíková 4, Ozdincová 3, Števulová 2, Todorovič, Piperková (Pavlendová 6, Matejčíková 6, Striešová 5, Stašová 4). Tréner: M. Michálik.

TH:14/13 – 17/12. Fauly: 18 – 18. Trojky: 1 – 2. Divákov: 220. Rozhodovali: Igor Pipiška, Ladislav Bartoš, Richard Sirocký. Štvrtiny: 22:7, 22:8,16:8, 20:7.

-Piešťanské Čajky/Foto: Laco Ďuračka-