Basketbal: Čajky hrali so Šopronom polovicu duelu vyrovnanú partiu

Piešťanské Čajky hrali v nedeľu 20. októbra v rámci MEL na palubovke UNIQA Euroleasing Šopron. Proti euroligovému družstvu hrali dvadsať minút vyrovnanú partiu.
_MG_1069

Prvá štvrtina skončila 18:14 v prospech maďarského družstva. Polčasové skóre 39:34 bolo pre mladé piešťanské družstvo stále sľubné. V druhej polovici duelu však hráčky Šopronu preukázali svoje kvality a skóre začalo narastať v ich prospech až na konečných 73:48. Najlepšou strelkyňou Čajok bola Romana Stehlíková s 15 bodmi. Žiaľ ďalším hráčkam sa už výraznejšie strelecky presadiť nepodarilo – Dudášová 4, Krč-Turbová 6, Bartoňová 3, Páleníková 6, Fabianová 4, Bartánusová 6, Pilátová, Zentková 4.
Najbližší zápas čaká Piešťanské Čajky v sobotu 26. októbra, keď o 18:00 h na domácej palubovke privítajú MBK Ružomberok.
Autor: ht Ilustračné foto: T. Hudcovič