Basketbal: Čajky doma po záverečnej dráme podľahli Besiktasu

Piešťanské Čajky privítali v piatom EuroCupovom zápase na domácej palubovke Besiktas JK Istanbul. Turecký tím chcel oplatiť Čajkám prehru u neho doma, čo sa mu po dramatickom závere aj podarilo.

w_MG_2744
Úvod zápasu bol z oboch strán opatrnejší a družstvá sa pomalšie rozbiehali. Po piatich minútach Čajky viedli 11:5, vďaka rýchlym protiútokom i dobrej hre pod košom na oboch stranách. V druhej polovici prvej štvrtiny to Čajkám nešlo v koncovke a hosťujúce hráčky vyrovnali po chybe Parker na 11:11.
V druhej štvrtine sa pokračovalo v podobnom štýle, Čajkám sa nedarila streľba, no hostky tiež nehrali príliš presvedčivo. V polovici druhej časti viedli o dva body (16:18). Do konca polčasu sa rozdiel v skóre nenavýšil a na prestávku sa šlo za stavu 20:24.
Po polčase začali lepšie hostky a dostali sa až do sedembodového vedenia. Čajky však súperovi nedovolili viac odskočiť a po polovici tretej časti vyrovnali na 31:31. Turecké basketbalistky sa potom opäť o pár bodov od súpera odpútali a po tretej časti bolo skóre 35:39.

Istanbulu vyšiel aj vstup do poslednej štvrtiny a po dvoch a pol minútach viedli 43:35. Čajky sa v poslednej štvrtine snažili dothanuť súperky zo všetkých síl, no v hosťujúcom drese úradovala Pondexter, ktorá spoľahlivo premieňala všetky svoje pokusy. Drámu do posledných sekúnd však Čajky nestačili preklopiť na svoju stranu, a hoci trojky Dudášovej, či T. Páleníkovej znamenali zníženie, hostky napokon svoje vedenie udržali a vyhrali 60:65.

w_MG_2749„Chcel by som pogratulovať súperovi k víťazstvu. Niektoré naše hráčky nezvládli zápas tak, ako by sme očakávali a to bolo kľúčové. Stále máme na čom pracovať. Niekedy to nie je len o zručnostiach, ale aj o mentálnej stránke. U hostí na seba zobrala absolútnu zodpovednosť Cappie Pondexter, ktorá rozhodla v kľúčových momentoch a ukázala, akou veľkou hráčkou je,“ zhodnotil duel tréner Piešťanských Čajok Martin Pospíšil.

Piešťanské Čajky: Krč-Turbová 7, Bartoňová 2, Engelman 11, M. Páleníková 8, Parker 12 (Dudášová 9, Oroszová, Pilátová, Felixová, T. Páleníková 11)Tréner: M. Pospíšil

Besiktas JK Istanbul: Cora 6, Ivegin 10, Ivankovic 15, Pondexter 24, Grishaeva 7 (Guler 3)Tréner: Omer Buharali

TH: 9/7– 27/22. FAULY: 23 – 13, 5 faulov: 35. L. Krč-Turbová. TROJKY: 7 – 5. DIVÁCI: 700.

ROZHODCOVIA: Kovacevic, Rohacky, Kunosic. ŠTVRTINY: 11:11, 9:13, 15:15, 25:26.

w_MG_2681w_MG_2667w_MG_2666w_MG_2685w_MG_2673w_MG_2686w_MG_2669w_MG_2678w_MG_2708w_MG_2687w_MG_2706w_MG_2704w_MG_2720w_MG_2717w_MG_2709w_MG_2723w_MG_2724w_MG_2729w_MG_2731w_MG_2732w_MG_2735w_MG_2743w_MG_2763