Medzinárodná regata Piešťany: Včera šesť zlatých slovenských lodí na 1000 m, dnes preteky na 500 m

Počas úvodného dňa Medzinárodnej regaty v Piešťanoch, kedy boli na programe súboje na kilometrovej trati získalo Slovensko 17 medailí: 6 zlatých, 2 strieborné a 9 bronzových. Dvakrát si najcennejšiu medailu vybojoval Tibor Linka, najprv v K1 do 23 rokov a potom aj v K2 do 23 rokov spolu s Denisom Myšákom. Zo zlata sa tešil aj Vincent Farkaš v C1 do 23 rokov, Marianna Petrušová v kategórii K1 dievčat do 16 rokov. Ďalšie dve zlaté pridali posádky K4 do 23 rokov a chlapcov do 16 rokov. V sobotu regata pokračuje súbojmi na 500 m. Začína sa už o 8.00 h, finálové jazdy uvidia diváci od 14.10 h.

C4 Boys 1000

Dávid Koczkás, Samuel Daniel Sýkora, István Tóth Bánai, Richard Zilizi – 1. miesto